Відбулося засідання з питання розвитку первинної медико-санітарної допомоги у сільській місцевості

Під головуванням заступника міністра охорони здоров’я України Валерія Бідного відбулося чергове засідання міжвідомчої робочої групи з питання розвитку первинної медико-санітарної допомоги у сільській місцевості.

На засіданні, зокрема, розглядалися питання щодо втілення в життя інвестпроекту, яким передбачено будівництво та оснащення ФАПів та лікарських амбулаторій в сільській місцевості.

Валерій Бідний нагадав, що Міністерством охорони здоров’я було проведено інвентаризацію лікарських амбулаторій та ФАПів у всіх регіонах. Зокрема, було виявлено, що в аварійному стані знаходиться 30 амбулаторій, 306 ФАПів; потребують будівництва: 526 амбулаторій, 2628 ФАПів; не забезпечені належними приміщеннями: 1396 амбулаторій, 2451 ФАП; не мають повного комплекту загальномедичного обладнання: 2390 амбулаторій, 13687 ФАПів; - не мають індивідуального набору лікаря: 2917 амбулаторій; не мають індивідуального набору медичної сестри: 7159 ФАПів; не мають транспортних засобів: 2144 амбулаторії, 15101 ФАП.

На сьогодні ухвалено рішення про порядок відбору сільських закладів охорони здоров’я для будівництва об’єктів масового застосування, а саме: перевагу буде надано будівництву сільських лікарських амбулаторій, які обслуговують найбільшу кількість населення, на залишок – будівництво ФАПів (медичних пунктів), до яких прикріплена найбільша кількість сільського населення. Крім того, вирішено на транспортних засобах для сільських лікарських амбулаторій, які планується закупити у рамках виконання проекту, розмістити емблеми Української асоціації сімейної медицини та надписи «Сімейний лікар», а також закупити транспорт виключно білого кольору.

Під час засідання міжвідомчої робочої групи учасники відзначили, що великим досягненням є позитивний результат перемовин МОЗ з австрійським банком UniCreditBank, підсумком яких стало виділення першого траншу кредиту для України.

Найближчим часом Міністерство охорони здоров’я спільно з Міністерством праці та соціальної політики визначаться щодо подальшого функціонування дільничних лікарень у частині можливої передачі частини цих лікарень у соціальну сферу для розміщення на їх базі будинку літніх людей, госпісів тощо.

Особлива увага на засіданні приділялася проблемі службового житла, яке буде надаватися сімейним лікарям. Спільно із Міністерством юстиції Міністерство охорони здоров’я має внести зміни до нормативно-правових актів, що регламентують порядок закріплення службового житла.