76% українців вважають, що родина, яка усиновила дитину, заслуговує на повагу і шану держави

76% українців вважають, що родина, яка усиновила дитину, заслуговує на повагу і шану держави

Сьогодні в Україні в дитячі будинки сімейного типу та прийомні сім’ї влаштовують в 20 разів більше дітей, ніж п’ять років тому, рівень національного усиновлення за минулі роки зріс на 30%.

На цьому наголосив Міністр України у справах сім’ї, молоді та спорту Юрій Павленко 29 вересня під час участі у круглому столі з нагоди Дня усиновлення: «Кожна дитина повинна мати сім’ю: влада і громада об’єднують зусилля».

«Протягом кількох минулих років захист прав дитини в Україні перетворився з декларативного в реальний ключовий пріоритет державної політики», - наголосив Юрій Павленко.

Як зазначив Міністр, якщо в 2004 році в дитячі будинки сімейного типу та прийомні сім’ї влаштовували 121 дитину, то за підсумками 2009 року – в 20 разів більше – 2351. За 8 місяців цього року таких дітей – 1146.

Міністр наголосив, що протягом чотирьох-п’яти минулих років держава та суспільство відійшли від формалізму у ставленні до проблем дитини, в питанні розвитку різних форм сімейного виховання.

За ці роки рівень національного усиновлення зріс майже на 30%. Так, в 2005 році нашими громадянами було усиновлено 1419 дітей, в 2008 році – 2066, протягом січня-серпня українці усиновили 1528 дітей, до кінця року очікується близько 2200 усиновлених. Ще близько півтори тисячі сімей перебувають на сьогодні на стадії оформлення документів на усиновлення. «Отже, тенденції до збільшення національного усиновлення є стійкими і незворотніми», - зазначив Юрій Павленко.

Загалом в українських родинах сьогодні виховується понад 35 тисяч усиновлених дітей, 62 тисячі перебувають під опікою, піклуванням, ще майже 8 тисяч - виховуються у прийомних сім’ях чи дитячих будинках сімейного типу.

«Переконаний, що реформа, яка здійснюється в системі захисту прав дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування, протягом кількох минулих років є однією з найуспішніших в країні. Вона вирішує головне завдання суспільства у ставленні до дитини – забезпечення права дитини виховуватися в родині», - зазначив Юрій Павленко.

Міністр назвав переломним в проведенні реформи 2008 рік, коли кількість дітей, які знайшли нову родину, перевищили кількість тих, хто втратив батьків.

«Ми докорінно змінили ставлення суспільства до теми усиновлення, яка ще 5 років тому вважалася закритою”, - додав Юрій Павленко, - як свідчить статистика, сьогодні 76% українців вважають, що родина, яка усиновила дитину, заслуговує на повагу і шану держави, вони підтримують відзначення Дня усиновлення на загальнонаціональному рівні.

Юрій Павленко також подякував громадським організаціям, релігійним конфесіям, засобам масової інформації, які долучилися до благородної справи захисту дитини.