Обговорення Етичного кодексу лікаря не повинно бути формальним

Обговорення Етичного кодексу лікаря  не повинно бути формальним

В рамках роботи Всеукраїнського з'їзду лікарських організацій, який відбувся днями в м. Євпаторія (АР Крим), представники медичних асоціацій, вищих медичних навчальних закладів, обговорили проект Етичного кодексу українського лікаря.

Нагадаємо, проект Кодексу був розглянутий на підсумковій колегії МОЗ у березні поточного року та Вченій медичній раді. Крім того, текст був розміщений на сайті МОЗ України, опублікований у вузівських та обласних медичних газетах, газеті МОЗ України "Ваше здоров'я" тощо. Його обговорення проходило на вчених та педагогічних радах вищих медичних та фармацевтичних навчальних закладів, в управліннях охорони здоров'я обласних державних адміністрацій, медичних радах закладів охорони здоров'я та лікарських асоціаціях.

У створенні Етичного кодексу українського лікаря особлива заслуга належить академікам АМН України Ю.І.Кундієву та Л.А.Пирігу, які зробили великий творчий внесок у створення цього доленосного для лікарів документу. На думку Міністра охорони здоровя України Василя Князевича, його обговорення не повинно бути формальним, кожне слово Кодексу має знаходити відгук в серцях медиків.

Робоча група Міністерства, Академії медичних наук України та громадських організацій опрацювала більш, ніж 200 поправок, і 100 з них увійшли до кінцевого документу.

Незважаючи на гострі дискусії, учасники зїзду були одностайні в одному - прийняття Етичного кодексу лікаря вже давно на часі і медична спільнота його потребує.

Загалом же, як зазначалося під час роботи зїзду, МОЗ докладає зусиль в напрямку підняття престижу професії лікаря. Спільно з усіма християнськими конфесіями започаткована найвища галузева нагорода "Орден Святого Пантелеймона Цілителя", яким нагороджуються видатні особистості, які серце своє віддають людям.

Це співзвучно тому, що сказано в Етичному Кодексі лікаря України: "Життя та здоров'я людини - головні, фундаментальні цінності. Діяльність лікаря спрямована на їх збереження від моменту зачаття та вимагає від нього гуманного ставлення до людини, поваги до її особистості, співчуття та співучасті, доброзичливості, благодійності і милосердя, терплячості, взаємодовіри, порядності та справедливості. Лікар повинен пам'ятати, що головний суддя на його професійному шляху - це, насамперед, совість".