Майже 20% випускників інтернатів не можуть влаштуватися на роботу або продовжити навчання
- Автор
- Дата публикации
24 вересня 2009 року в Києві відбувся семінар за програмою «Сприяння працевлаштуванню випускників інтернатних установ для дітей-сиріт в Україні», в якому взяли участь представники бізнес-асоціацій, асоціацій роботодавців, служб зайнятості, регіональні координаторіпроекту.
Цей Проект впроваджується Міністерством України у справах сім’ї, молоді та спорту спільно з Координатором проектів ОБСЄ в Україні і реалізується в Івано-Франківській, Луганській, Запорізькій, Харківській областях та Києві.
Загальна мета проекту – шляхом підвищення рівня обізнаності всіх зацікавлених сторін та залучення підтримки з боку приватного сектору створити дієву систему протидії торгівлі людьми. Очікується, що це допоможе створити економічні можливості для вразливих, соціально незахищених груп молоді, які мають ризик стати жертвами торгівлі людьми.
Зокрема, проект сприятиме:
- підвищенню рівня обізнаності та посиленню інституційної спроможності державних та неурядових установ для надання цільової підтримки особам із числа дітей-сиріт, які закінчують навчання у професійно-технічних навчальних закладах, з метою поліпшення їхньої соціальної адаптації та економічних можливостей;
- залученню приватного сектору до реалізації програм, спрямованих на поліпшення економічних можливостей молоді з уразливих категорій шляхом поширення соціальної відповідальності бізнесу;
- забезпеченню співпраці державних і громадських організацій та приватного сектору з метою створення умов для працевлаштування та соціальної підтримки молоді з уразливих груп.
В результаті реалізації цього проекту в кожному з проектних регіонів створені команди тренерів з питань підготовки дітей-сиріт, випускників професійно-технічних навчальних закладів до трудової діяльності та самостійного життя, а також підвищення їхньої мотивації до легального працевлаштування на місцевому ринку праці.
За тематикою тренінги охоплювали широке коло питань. Зокрема:
1. "Протидія торгівлі людьми".
2. "Працевлаштування":
- "Загальна характеристика місцевого молодіжного ринку праці";
- "Основні норми трудового законодавства, які регламентують виробничу
практику та працевлаштування";
- "Кроки до успіху та професійного зростання";
- "Як закріпитися на робочому місці";
3. "Соціальна адаптація":
- "Самостійне життя – випробування на міцність";
- "Закони та особливості домашньої економіки".
Проблема соціального сирітства в Україні сьогодні – одна з найактуальніших та найскладніших проблем, і тому її вирішення є одним із пріоритетних напрямків державної політики.
Міжнародний досвід і дослідження, які проводилися в Україні, свідчать про те, що перебування дітей в інтернатах негативно впливає на їх розвиток, адже в цих закладах відсутнє найголовніше – батьківська любов. Міністерство України у справах сім'ї, молоді та спорту оприлюднило дані, які свідчать про те, що майже 20% випускників інтернатів не можуть влаштуватися на роботу або продовжити навчання та здобути професію, 41% - мають житлові проблеми, майже 20% колишніх вихованців притягуються до кримінальної відповідальності.
На жаль, проблема ускладнюється тим, що часто випускники інтернатних закладів, не маючи позитивного досвіду виховання в родинах, залишають своїх дітей, змушуючи їх повторювати власний досвід. Отже, робота з молодими, їх соціалізація, забезпечення не тільки необхідною інформацією, але й досвідом практичного застосування і просто живе спілкування на важливі для них теми може стати одним із дієвих механізмів допомоги знайти себе у житті.