Президент наголошує, що у 2009/2010 навчальному році модернізація освіти має поглибитися
- Автор
- Дата публикации
2009/2010 навчальний рік має стати роком поглиблення вже розпочатої модернізації освітньої галузі України. На цьому наголосив Президент України Віктор Ющенко, виступаючи сьогодні у смт Овідіополь на нараді з питань підготовки до нового навчального року.
Серед ключових завдань, «навколо яких має сконцентруватися взаємодія» усіх сторін, Глава держави назвав насамперед подальше підвищення якості освітнього процесу відповідно до вимог єдиного європейського освітнього простору.
«Міністерство освіти і науки напряму сьогодні має завдання щодо удосконалення навчальних програм – як для загальної школи, так і для вищої. З деяких питань йдуть дебати, у тому числі публічні. Я хочу сказати, що в цих питаннях повністю підтримую Міністра освіти», – сказав Президент. Він закликав учасників наради надавати усіляку підтримку Міністерству.
Глава держави підкреслив, що розуміє складність процесу запровадження нової політики по багатьох дисциплінах.
Серед речей, що принижують національну освіту та державну політику у сфері освіти, Віктор Ющенко, зокрема, назвав ситуацію, за якої до цього навчального року Міністерство і місцева влада не змогли повністю укомплектувати школи вчителями української мови та літератури.
У цьому контексті він повідомив, що має звернення від послів іноземних держав щодо сприяння наданню тій чи іншій школі національних меншин в Україні таких фахівців.
«Ми повинні чітко розуміти – якщо українська влада не може забезпечити підготовку дітей у загальноосвітніх школах за дисципліною «українська мова» – це ганьба. Не може бути така увага уряду, міністра, відповідних адміністрацій щодо неукомплектування вчителями даної дисципліни», – наголосив Президент.
Глава держави окремо відзначив важливість місії школи в контексті виховання свідомого громадянина-патріота своєї країни.
Серед інших завдань нового навчального року Президент назвав завершення комп'ютеризації шкіл та реалізацію у повному обсязі програми «Шкільний автобус», подальше вдосконалення системи зовнішнього незалежного тестування випускників.
Окремо Глава держави звернув увагу на важливість забезпечення закладів освіти кваліфікованими педагогічними кадрами, зміцнення матеріально-технічної бази освітніх закладів, реформування професійно-технічної освіти.
Щодо оптимізації мережі навчальних закладів, яка також є серед ключових завдань нового навчального року, Президент повідомив, що це питання стане предметом окремої наради.
Віктор Ющенко підкреслив, що розуміє чутливість даної теми, однак упевнений – у даному випадку має бути витримано «розумну рівновагу, баланс», адже йдеться про змагання не мережі шкіл, а якості освіти. «Як знайти в системі влади той діалог, щоб ми навчилися говорити по цій проблемі одним голосом», – сказав Президент.
Важливим чинником подальшого розвитку освіти В. Ющенко також назвав активізацію міжнародного співробітництва.
«Ці кроки я вважаю коротким конспектом для навчального року 2009/2010», – сказав він.
Глава держави окремо нагадав керівникам областей, що на сьогодні по всіх регіонах мало бути завершено розробку загальнонаціональної програми «Спортивний майданчик».