Учасники дитячого фестивалю Змінимо світ на краще! підписали звернення до Генеральної Асамблеї ООН
- Автор
- Дата публикации
- Автор
У Міжнародному дитячому центрі «Артек» добігає кінця VIII Міжнародний дитячий фестиваль «Змінимо світ на краще!», який тривав з 16 липня по 5 серпня.
Фестиваль було засновано за ініціативою України у 2001 році. В тому ж році пройшов перший форум, участь в якому взяли лише чотири країни причорноморського регіону: Росія, Україна, Болгарія і Грузія. З тих пір географія фестивалю щорічно росте.
Нинішнього року Міжнародний фестиваль проходить у восьмий раз і приймає вже 50 країн, які представляють всі континенти світу. За 8 років, у рамках фестивалю МДЦ "Артек" відвідало понад 4000 хлоп'ят та дівчат з 60 країн світу.
Цьогорічний фестиваль став історичним – 31 липня 2009 року відбулося підписання документу про створення Міжнародної громадської організації Всесвітня Дитяча Ліга Націй зі штаб-квартирою в МДЦ "Артек".
За підсумками роботи форуму юні посланці миру звернулися до Генеральної Асамблеї Організації Об'єднаних Націй.
ЗВЕРНЕННЯ
учасників VIII Міжнародного дитячого фестивалю
"Змінимо мир на кращий!"
до Генеральної Асамблеї Організації Об'єднаних Націй
Ми, представники 50 країн світу, які зібралися в Україні в Міжнародному дитячому центрі «Артек», знаємо, що основні права дітей закріплені в Конвенції ООН про права дитини, прийнятою в 1989 році. Але наші дискусії показали, що ці права часто порушуються і в кожній країні захищені не повною мірою.
Ми стурбовані:
-ескалацією військових конфліктів і залученням дітей до участі в бойових діях;
-погіршенням стану навколишнього середовища, що представляє загрозу для життя на нашій планеті;
-відсутністю рівного доступу дітей до якісної освіти і медичного обслуговування;
-високим рівнем насильства в світі, жорстоким поводженням з дітьми, експлуатацією їх праці;
-розповсюдженням наркоманії, алкоголізму, табакокуріння серед дітей, залученням їх в азартні ігри;
-засиллям реклами алкогольних і тютюнових виробів, насильства і жорстокості у засобах масової інформації;
-ігноруванням думки дітей при виробленні, ухваленні і реалізації рішень, які безпосередньо стосуються їх інтересів.
Ми знаємо про погрози і виклики сучасного світу, добре усвідомлюємо свої потреби, інтереси і відповідальність за майбутнє планети. Ми хочемо і можемо бути реальними учасниками процесів захисту і реалізації прав дитини. Для цього ми ухвалили рішення створити Всесвітню Дитячу Лігу Націй, як міжнародну громадську організацію, яка об'єднає дітей різних країн для кращого захисту та реалізації їх прав і інтересів.
Ми звертаємося до Генеральної Асамблеї ООН з пропозиціями:
-допомогти становленню і розвитку Всесвітньої Дитячої Ліги Націй і розглянути можливість її партнерської взаємодії з Комітетом ООН з прав дитини;
-підтримати нашу ініціативу визнати Міжнародний дитячий центр "Артек" постійно діючою штаб-квартирою Всесвітньої Дитячої Ліги Націй. Ми високо оцінюємо багаті традиції і досвід, які накопичив "Артек" у справі об'єднання дітей різних країн світу, розвитку дружних культурних зв'язків між ними, формування у дітей навиків життєдіяльності в умовах багатонаціонального та полікультурного середовища;
-сприяти тому, щоб в кожній країні був спеціальний Уповноважений з прав дитини;
-оцінювати якість життя в кожній окремій країні, в першу чергу, виходячи з добробуту дітей і дотримання їх прав;
-доповнити текст Конвенції ООН про права дитини положенням про право дітей на здоровий спосіб життя, реалізацію фізичних, інтелектуальних, психологічних, духовних, соціальних потреб і інтересів;
-більше інформувати про міжнародні програми і проекти для дітей та за їх участю;
-створити ефективну міжнародну систему обміну досвідом між дитячими організаціями в області захисту і реалізації прав дитини;
-розробити механізм міжнародного стимулювання країн, що забезпечують поліпшення положення дітей.
Ми хочемо, щоб всі країни і народи, всі дорослі і діти зрозуміли, що тільки взаємна пошана і розуміння допоможуть досягти миру, благополуччя і процвітання на всій планеті.
Ми хочемо, щоб дорослі і діти усвідомили, що рівень турботи про дітей, захист їх прав сьогодні, це краща перспектива розвитку людства завтра!