У 2006 році інвалідам з дитинства ІІ та ІІІ групи збільшено на 10% розмір соціальної допомоги

У 2006 році інвалідам з дитинства ІІ та ІІІ групи збільшено на 10% розмір соціальної допомоги

З 1 січня 2006 року набув чинності Закон України „Про внесення змін до Закону України „Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям –інвалідам”, який передбачає збільшення на 10% розміру соціальної допомоги інвалідам з дитинства ІІ та ІІІ групи. Якщо раніше він становив відповідно 70 і 50 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, то з 1 січня 2006 року він становить 80 і 60 відсотків відповідно, повідомляє прес-служба Головного управління соціального захисту населення КМДА.

Окрім того, одиноким інвалідам з дитинства ІI та III групи, які за висновком МСЕК потребують постійного стороннього догляду, передбачено надбавку на догляд за ними в розмірі 15 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. Значні зміни торкнулися також фінансового забезпечення інвалідів з дитинства та дітей-інвалідів. Так інваліди з дитинства, які перебувають на повному державному утриманні отримуватимуть 25 відсотків призначеного розміру державної соціальної допомоги. Решта суми за їх заявою або заявою його опікуна буде перераховуватися установі (закладу), де перебуває інвалід з дитинства, на поліпшення умов проживання інвалідів в установі (закладі). Дітям-інвалідам, які перебувають на повному державному утриманні соціальна допомога буде виплачуватися в розмірі 50 відсотків призначеної суми та перераховуватися на їх особисті рахунки в банку. Інші 50 відсотків перераховуватимуться на банківський рахунок установи (закладу) за місцем перебування дитини. Дітям-інвалідам із числа сиріт за період перебування на повному державному утриманні державна соціальна допомога виплачуватиметься в повному розмірі та перераховуватиметься на їх особисті рахунки в банку.

Більше того, з 1 січня 2006 року передбачено збільшення розміру державної соціальної допомоги на 50 відсотків від розміру допомоги, призначеної дітям-інвалідам віком до 18 років, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. Також, згідно закону, інваліди з дитинства та діти-інваліди, які мають право на пенсію в разі втрати годувальника, відтепер можуть одночасно призначати і отримувати пенсію в разі втрати годувальника в органах Пенсійного фонду України та державну соціальну допомогу відповідно до Закону України „Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам” в районних управліннях праці та соціального захисту населення. Але в разі призначення інваліду з дитинства та дитині-інваліду одночасно вищезазначених пенсії та допомоги, виплата різниці між розміром державної соціальної допомоги та пенсії по втраті годувальника органами Пенсійного фонду не проводиться.

//kmv.gov.ua