Ситуація щодо харчового отруєння дітей у КП “Обласний дитячо-молодіжний санаторно-оздоровчий комплекс”

Ситуація щодо харчового отруєння дітей у КП “Обласний дитячо-молодіжний санаторно-оздоровчий комплекс”

Ситуація щодо харчового отруєння дітей у КП “Обласний дитячо-молодіжний санаторно-оздоровчий комплекс”, який розташований у м. Святогорську Донецької області.

Нових випадків захворювання та підозри на харчову токсикоінфекцію не зареєстровано.

Виписані із лікарні за наполяганням батьків 9 дітей, які не потребують лікування в умовах стаціонару. В інфекційному відділенні перебувають 9 дітей, їх стан задовільний, готуються до виписки.

За попередніми даними бактеріологічних досліджень у чотирьох дітей виділено Esherichia coli O75, у шести - Staphylococcus aureus.

Продовжується епідеміологічне розслідування та здійснення протиепідемічних заходів.

За попередніми результатами бактеріологічних досліджень у трьох працівників харчоблоку (кухар, 2 кухонні робітниці) виділено Esherichia coli O75.

В 5 пробах харчових продуктів(пельмені, рагу овочеве, печінка тушкована, биточки, омлет) визначені відхилення за показниками мікробіологічної безпеки по БГКП, в 2 пробах (рагу овочеве, омлет) виділено – стафілокок. У 8 змивах з інвентарю та обладнання харчоблоку виділені бактерії групи кишкової палички. Результати дослідження зразків води від’ємні.

Лабораторне дослідження матеріалу від хворих, персоналу та зовнішнього середовища триває. Остаточний висновок щодо джерел та факторів передачі інфекції буде зроблено після їх завершення.

Локалізація вогнища триває, щоденно проводяться засідання штабу для корекції та взаємодії при здійсненні протиепідемічних заходів.

Протиепідемічні заходи тривають.