Знайшлися люди, небайдужі до проблем Карпатської рисі

Благодійний внесок допоміг закупити обладнання для благоустрою вольєра Карпатської рисі.

Одна з відвідувачок Зоопарку минулого тижня пожертвувала п’ять тисяч гривень на будівництво вольєру для Карпатської рисі.

Внесок благодійниці, яка попросила не називати її ім’я, допоміг придбати «електросторожу» -- вкрай необхідне обладнання для вольєру, застосування якого рекомендоване міжнародними вимогами по утриманню диких тварин у зоопарках.

Електросторожа – це дріт під напругою, який протягнутий по периметру вольєру. Напруга та сила струму розрахована таким чином, щоб дотик до дроту був повністю безпечним, але неприємним для тварин. Використовування електросторожі дозволяє відмовитися від натягування сітки над вольєром (кошачі хижаки можуть перелізти навіть через дуже високу огорожу), а у відкритому вольєрі тварини почувають себе більш комфортно, ніж у традиційній клітці.

«Для нас дуже важливо, що знайшлися люди, небайдужі до проблем охорони вітчизняної природи. Багато тварин карпатського регіону наразі знаходяться під загрозою знищення, але ми зробимо все можливе, щоб відродити біологічне різноманіття лісів та гір» -- зазначила генеральний директор Київського зоопарку Світлана Берзіна.

Нагадаємо, у Київському зоопарку триває акція зі збору благодійних внесків на будівництво вольєру для Рисі карпатської. Всього на цей час зібрано близько 12 тис. грн., але на будівництво вольєру потрібні значно більші кошти.

У Київському зоологічному парку утримується самиця Рисі карпатської репродуктивного віку. Тимчасово, рись перебуває у невеликому вольєрі, що не пристосований для утримання такої тварини та не відповідає міжнародним стандартам. До того ж вольєр розташований у службовій зоні, тобто унікальну тварину не можуть побачити відвідувачі зоопарку.

Нагальним питанням є термінове будівництво нового вольєру, що дозволить створити сприятливі умови перебування рисі в неволі, а головне умови для розмноження. Але Київським зоопарком не було заплановано поповнення колекції карпатською риссю, тому й фінансування на облаштування належних умов утримання тварини на 2009 рік не було передбачено.

Київський зоопарк своїми силами вже розробив планове завдання на проектування експозиції «Рись карпатська» відповідно до міжнародних стандартів, підготував проектно-кошторисну документацію та вже розпочав будівництво вольєру. На продовження робіт, нажаль, коштів не вистачає, тому зоопарк потребує залучення благодійних коштів.