Скасували пільги при вступі у вищі навчальні заклади для медалістів та випускників підготовчих відділень вузів

Скасували пільги при вступі у вищі навчальні заклади для медалістів та випускників підготовчих відділень вузів

Міністерство освіти і науки України відмінило пільги при вступі у вищі навчальні заклади для медалістів та випускників підготовчих відділень вузів.

Міносвіти оголосило про скасування з нинішнього року пільг для абітурієнтів-медалістів, за винятком передбачених відповідними законами і постановами Уряду.

Відтепер правом на вступ у вузи поза конкурсом користуватимуться тільки особи, що підпадають під дію законів про статус ветеранів війни та підвищення престижності шахтарської праці; чорнобильці, діти-сироти, інваліди I та II груп у віці до 18 років, діти, чиї батьки загинули під час аварій на шахтах (при вступі на гірничі спеціальності).

Поза конкурсом також зараховуватимуться учасники міжнародних олімпіад, призери VI етапу всеукраїнських олімпіад та III етапу всеукраїнських конкурсів-захистів науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук.

Як повідомили в Міносвіти, медалістам буде віддаватися перевага лише в тому випадку, якщо вони наберуть однакову кількість балів з іншими випускниками або якщо медаліст проживає в гірській місцевості або є членом багатодітної сім’ї.

Головний спеціаліст департаменту вищої освіти Міносвіти Геннадій Колесник розповів, що переваги для медалістів і слухачів підготовчих відділень полягали в тому, що результати випускних іспитів зараховуються їм в якості результатів вступних іспитів у вуз.

«Із введенням зовнішнього незалежного оцінювання ці пільги відпали самі собою, оскільки вузи тепер не проводять вступних іспитів», – заявив пан Колесник.

Нагадаємо, Міністерство освіти і науки відкрило телефонну лінію з питань вступної кампанії у вищі та професійно-технічні навчальні заклади в 2009 році.