Hових термінових повідомлень щодо захворювання на гостру кишкову інфекцію серед дітей в Україні не надходило

Hових термінових повідомлень щодо захворювання на гостру кишкову інфекцію серед дітей в Україні не надходило

Міністерство охорони здоров’я інформує, що станом на 15 липня 2009 року не зареєстровані події, пов’язані з погіршенням епідемічної ситуації в Україні.

За минулу добу нових термінових повідомлень щодо захворювання на гостру кишкову інфекцію серед дітей та вихователів, які відпочивали в дитячому оздоровчому таборі на базі Комунального підприємства “Санаторій “Перлина Карпат”, розташованого в с. Карпати Мукачівського району Закарпатської області не надходило.

Питання профілактики гострих кишкових інфекцій та харчових отруєнь 14.07.09 розглянуто на нараді з головними лікарями міської районної СЕС та нараді з фахівцями по гігієні дітей та підлітків.

У Закарпатській області тривають перевірки оздоровчих, туристично-рекреаційних та санаторно-курортних закладів. Ведуться серологічні дослідження у працівників харчоблоку КП “Санаторій Перлина Карпат”.

Щодо ситуації у дитячому санаторії “Конвалія”, урочище “Помірки” Дрогобицького р-ну Львівської області повідомляємо наступне, то станом на 07:30 14.07.09. на стаціонарному лікуванні в інфекційному відділенні Дрогобицької міської лікарні перебуває 13 осіб, з них 13 дітей з числа відпочиваючих санаторію “Конвалія”, урочище “Помірки”.

За останню добу нових випадків госпіталізації, пов’язаних зі спалахом гострої кишкової інфекції в м. Мукачево не зареєстровано. Виписано 1 хворого (дорослого) з заключним діагнозом “ Сальмонельоз” .

Так, у 12 хворих виділено сальмонелу ентеритідіс (у т.ч. 3-х дітей). У 7 хворих отримано позитивні результати серологічного дослідження з полівалентним сальмонельозним діагностикумом. За ступенем клінічного перебігу у 22 хворих станом на 14.07 09 констатовано легку форму.

Тривають бактеріологічні обстеження персоналу кафе-кондитерських, контактних у вогнищах (всього 60 осіб).

Проведено засідання надзвичайної протиепідемічної комісії при обласній державній адміністрації ( Протокол № 4 від 13.07.09).

Комплекс санітарно-гігієнічних, протиепідемічних заходів продовжується, обставини, що сприяли виникненню спалаху уточнюються.

Епідрозслідування та протиепідемічні заходи тривають.

Ситуація знаходиться на контролі МОЗ.