На Херсонщині та Прикарпатті тривають навчання кандидатів у прийомні батьки та батьки-вихователі

На Херсонщині та Прикарпатті тривають навчання кандидатів у прийомні батьки та батьки-вихователі

10-11 липня 2009 року Херсонським обласним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проведено перший етап навчання кандидатів в опікуни, прийомні батьки та батьки-вихователі, у якому взяло участь 17 осіб. Проведення наступного етапу заплановано на 17-18 липня.

У разі успішного закінчення навчання в області незабаром буде створено три нові прийомні сім’ї, дитячий будинок сімейного типу та дев’ять опікунських сімей, а отже, найближчим часом щонайменше 17 дітей, які з тих чи інших причин втратили родину, отримають шанс на виховання в сім’ї.

На минулому тижні Івано-Франківський обласний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді розпочав проведення 7-денного навчання для кандидатів у прийомні батьки, батьки-вихователі, опікуни та піклувальники за українською версією програми ПРАЙД, затвердженої наказом Міністерства України у справах сім'ї, молоді та спорту № 2670 від 25 липня 2007 року.

Основною метою навчання є формування усвідомленого рішення батьків щодо створення прийомної сім’ї або дитячого будинку сімейного типу, підготовка до здійснення функцій прийомних батьків і батьків-вихователів шляхом формування професіоналізму та компетентності.

Учасники тренінгу – 8 сімей з Богородчанського, Галицького, Рогатинського, Рожнятівського районів та міста Івано-Франківська.

Протягом минулого року до центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді з питань створення прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу звернулися 1558 осіб та 2233 сім’ї, з яких 787 осіб та 1405 сімей отримали рекомендації регіональних центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та взяті на облік з питань створення прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу.