Mайже всі перевірені місця відпочинку столиці та Київської області не мають санітарного паспорту

 Mайже всі перевірені місця відпочинку столиці та Київської області не мають санітарного паспорту

«Жодного пляжу, що відповідає вимогам Правил охорони життя людей на водних об’єктах, не виявили рятувальники МНС у межах Києва та Київської області, зокрема, в акваторіях Дніпра, Десни та Десенки", – повідомив начальник Державної інспекції цивільного захисту та техногенної безпеки МНС генерал-майор служби цивільного захисту Василь Стоєцький за підсумками щойно проведеної перевірки.

За його словами, у столиці з 24 обстежених об`єктів, серед яких – пляжі, акваторії спортивних шкіл і баз, розважальних комплексів, дитячих таборів відпочинку, стоянки та прокатні станції маломірних плавзасобів, – жоден не відповідає встановленим законодавством правилам.

За висновками Центральної міжвідомчої атестаційної комісії Держінспекції ЦЗ та ТБ МНС, майже всі перевірені місця відпочинку не мають санітарного паспорту. Також відсутні рятувальні пости та агітаційна наочна інформація щодо попередження нещасних випадків на воді, на пляжах не встановлені спеціальні буї, не проведене водолазне обстеження дна… Це, за словами фахівців МНС, найбільші порушення адміністрацій майже всіх київських пляжів. Також більшість самохідних і несамохідних плавзасобів не пройшли щорічного технічного огляду, не укомплектовані рятувальними засобами тощо… За сумною статистикою, з початку купального сезону в Київській області на воді вже загинули 63 людини, з них 3 дітей, а у Києві потонули 8 людей.