Хворих на ДЦП дітей у Луцьку лікуватимуть, катаючи на конях

Хворих на ДЦП дітей у Луцьку лікуватимуть, катаючи на конях

Одним із найкращих реабілітаційних курсів для діток, хворих на дитячий церебральний параліч, є іпотерапія – метод лікування, заснований на взаємодії дитини з конем. Відтак міське управління охорони здоров’я Луцької міської ради разом із Луцькою дитячою кінно-спортивною школою та громадським об’єднанням «Особлива дитина» планують спільними зусиллями започаткувати безкоштовні курси іпотерапії. Для запровадження такого лікування кінно-спортивна школа виділить двоє коней та інструктора, який супроводжуватиме хворих дітей.

Як зазначив начальник управління охорони здоров’я Луцької міської ради Федір Кошель, механізм дії іпотерапії на організм людини такий самий, як і будь-якої іншої форми лікувальної фізкультури. Під час верхової їзди у роботу включаються всі основні групи м’язів тіла. Це свою чергою спонукає до активної роботи як здорові, так і уражені м’язи.

Протипоказань для проходження реабілітації методом іпотерапії майже немає. Щоправда, як зауважив Федір Кошель, поки що існує проблема транспортування хворих діток до кінно-спортивної школи, яка розташована у парку культури і відпочинку імені Лесі Українки.