2009 рік – це початок позитивних змін у системі дитячо-юнацького спорту України

2009 рік – це початок позитивних змін у системі дитячо-юнацького спорту України, які відбуваються в руслі реформи ДЮСШ. На цьому Міністр України у справах сімї, молоді та спорту Юрій Павленко наголосив у інтерв’ю «Спортивній газеті» у номері від 8 липня 2009 року.

Міністр нагадав, що минулого року постановою Кабінету Міністрів України було затверджено Положення про дитячо-юнацьку спортивну школу, що дало старт реформуванню системи ДЮСШ. Згідно положення, спортивним школам будуть надані відповідні категорії в залежності від кількості спортсменів, які входять до складу збірних команд, та результатів їх виступів на змаганнях, а також від підготовки спортсменів відповідного спортивного розряду, наявності висококваліфікованих тренерських кадрів, матеріально-технічної бази.

Юрій Павленко зазначив, що з метою впровадження цього положення Міністерством розроблені нормативно-правові акти, котрі регулюють перелік документів, які повинна мати дитячо-юнацька спортивна школа.

«Цими документами регламентується організація навчально-тренувальної роботи дитячо-юнацьких спортивних шкіл, мінімальний вік вихованців, які зараховуються до груп відділень з видів спорту, кількість годин навчально-тренувальної роботи на тиждень та наповненість навчальних груп. Також визначається порядок забезпечення вихованців спортивних шкіл усіх типів, учнів та тренерів шкіл вищої спортивної майстерності, центрів олімпійської підготовки, спеціалізованих навчальних закладів спортивного профілю спортивним одягом, спеціальним взуттям, спортивним інвентарем індивідуального користування, – пояснив Міністр. – Надання ДЮСШ певної категорії дозволить заохотити надбавками та доплатами тренерів, які ефективно працюють, підвищити їх відповідальність за результати роботи, а також збалансувати інфраструктуру розвитку дитячо-юнацьких спортивних шкіл».

Юрій Павленко повідомив, що на виконання Указу Президента України «Про деякі заходи щодо вдосконалення системи фізичного виховання дітей та молоді у навчальних закладах і розвитку дитячо-юнацького спорту в Україні» Міністерство опрацьовує питання про покращення оплати праці фахівців дитячо-юнацьких спортивних шкіл, а також встановлення надбавок за категорійність відповідно до Положення про дитячо-юнацьку спортивну школу.

Міністр зазначив, що однією з головних проблем розвитку ДЮСШ на сьогодні є те, що матеріальна база більшості дитячо-юнацьких шкіл потребує істотного оновлення.

Юрій Павленко поінформував, що Президент України Віктор Ющенко дав доручення Кабінету Міністрів передбачити субвенції місцевим бюджетам для придбання необхідного обладнання та інвентарю для спортивних шкіл, а Міністерству – постійно здійснювати моніторинг ситуації.

Довідково:

На сьогодні в Україні працюють 1697 дитячо-юнацьких спортивних шкіл, у тому числі 253 спеціалізованих. Загалом у них займаються майже 724 тисячі дітей та молоді, що становить 13,5 відсотка від загальної кількості населення України у віці від 6 до 18 років (у 2007 році – 11,3%). У 2008 році відкрито 19 нових спортивних шкіл у 14 областях країни.

Зі спортсменами працюють 23 тисячі тренерів. У школах тренуються і підвищують свою майстерність 21,5 тисячі спортсменів І розряду, 13,2 тисячі – кандидатів у майстри спорту, 4 тисячі – майстрів спорту та 733 – майстрів спорту міжнародного класу, що дає можливість прогнозувати спортивне сходження та планувати поповнення резерву збірних команд.

На утримання спортивних шкіл протягом минулого року було витрачено майже 874,5 млн грн., що на 223,4 млн. грн більше, ніж у 2007 році.