Серед причин масового отруєння дітей у санаторіях - це і працівники, і сальмонела, і ротаровіруси

Серед причин масового отруєння дітей у санаторіях - це і працівники, і сальмонела, і ротаровіруси

Перший віце-прем'єр Олександр Турчинов доручив у тижневий термін перевірити всі санаторно-курортні та оздоровчі заклади щодо дотримання санітарних норм і правил з прийому та перебування в них дітей.

Відповідне доручення отримали міністр охорони здоров'я, міністр у справах сім'ї, молоді та спорту, міністр освіти та науки, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні та міські держадміністрації, повідомляє прес-служба уряду.

"В разі виявлення порушень винними займатимуться правоохоронні органи. Цих осіб буде притягнуто до відповідальності", - наголосив Олександр Турчинов.

А міністр охорони здоров'я Василь Князевич серед можливих причин масового отруєння дітей у санаторіях "Перлина Карпат" і "Конвалія" назвав сальмонелу. Про це він заявив на прес-конференції в Кабінеті міністрів, передає "Остров".

"Попередні версії - це і працівники, і сальмонела, і ротаровіруси. Є комплекс проблем. Треба наводити лад. Це речі, які можна попереджати", - зазначив міністр.

Він сказав, що в цих двох санаторіях продовжують працювати співробітники Генеральної прокуратури. "Я впевнений, що там буде порушено кримінальні справи. Тому що виявлено дуже багато проблем", - сказав міністр.

Князевич повідомив, що завтра, 9 липня, відбудеться колегія міністерства, на якій розглянуть причини захворювання дітей і заходи, які необхідно зробити міністерству і уряду, щоб такі випадки не повторювалися. Зокрема, за словами міністра, у супроводі дітей не було жодного медпрацівника, санаторій "Перлина Карпат" не просив у санітарно-епідеміологічної служби дозволу на прийом дітей.

Зазначимо, що з 9 липня роботу санаторію "Перлина Карпат" буде призупинено.

7 липня, МНС повідомило про 22 дітей, шпиталізованих з санаторію "Конвалія" з харчовим отруєнням. Всього в санаторії перебувало 102 людини. Сьогодні, 8 липня, з цього ж санаторію було шпиталізовано ще 13 дітей.

4 липня о 23:55 в Львові з пасажирського потяга №82 "Ужгород - Київ" в обласну інфекційну клінічну лікарню з попереднім діагнозом гострий гастроентероколіт шпиталізували 72 людей, зокрема 65 дітей у віці від 8 до 17 років і 7 дорослих. За фактом масового отруєння дітей, які відпочивали в санаторії "Перлина Карпат" на Закарпатті, порушено кримінальну справу.