В МДЦ Артек тривають спеціалізовані зміни для дітей з функціональними обмеженнями

В МДЦ Артек тривають спеціалізовані зміни для дітей з функціональними обмеженнями

Наприкінці червня в Міжнародному дитячому центрі «Артек» відбулася церемонія урочистого відкриття Х спеціалізованої зміни «Повір у себе, і в тебе повірять інші», яка триватиме в рамках VІ тематичної зміни «Міжнародний кінофестиваль «Артек»».

Цього року участь у ній беруть 300 дітей з функціональними обмеженнями зі всіх регіонів України.

Також на початку зміни в МДЦ "Артек" відбувся круглий стіл, в ході якого обговорювалися питання щодо особливостей проведення цієї спеціалізованої зміни, реалізації державної політики щодо забезпечення прав дітей з особливими потребами, а також ролі центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді у забезпеченні соціальними послугами дітей та молоді з функціональними обмеженнями. Участь у заході взяли директор Державної служби для сім’ї, дітей та молоді Наталія Лук’янова, директор Кримського республіканського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, Андрій Архангельський, директор Ялтинського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Жанна Кислиця та педагоги-організатори табору, де відпочиватимуть учасники спеціалізованої зміни.

Проведенню зміни для дітей з функціональними обмеженнями, уже вісім років поспіль, передували міські, районні та регіональні фестивалі творчості дітей з функціональними обмеженнями. Вони відбуваються під гаслом “Повір у себе, і в тебе повірять інші”. Лауреати та переможці цих фестивалів отримували можливість взяти участь в спеціалізованій зміні в МДЦ “Артек”.

Крім того, в рамках VІ тематичної зміни пройде також Спартакіада "Повір у себе" для дітей з функціональними обмеженнями, організаторами якої виступили Міністерство України у справах сім’ї, молоді та спорту, центр фізичної культури та спорту інвалідів "Інваспорт".

320 детей з функціональними обмеженнями (вадами зору та слуху) переможці регіональних змагань візьмуть участь у фінальній частині Спартакіади. Діти змагатимуться у таких дисциплінах як баскетбол, волейбол, спортивне орієнтування, греко-римська та вільна боротьба, а також голбол (спеціальна гра для дітей з вадами зору).