30 вересня в Україні вперше відзначатимуть День усиновлення
- Автор
- Дата публикации
Відкриваючи засідання Міжвідомчої комісії з питань охорони дитинства, Міністр України у справах сім’ї, молоді та спорту Юрій Павленко зазначив, що сьогодні можна говорити про формування в Україні нової, цілісної та ефективної політики в сфері захисту прав дітей.
Міністр нагадав, що з 1 січня 2009 року вступив в дію Закон України "Про внесення змін до Закону України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми" щодо розміру допомоги на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування. На сьогодні 52 тисячі 450 дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, отримують державну допомогу.
Міністерство України у справах сім’ї, молоді та спорту детально проаналізувало ситуацію, що склалася з невиплатами державної допомоги. Занепокоєння викликає ситуація, що склалася з 4 тисячами громадян, які ще не отримали допомогу, хоча вони виховують дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування.
В більшості випадків це пов’язано із оформленням документів, зокрема відсутністю тієї чи іншої довідки. Вирішення цих проблем є надзвичайно важливим для Міністерства і служб у справах дітей. "Служби у справах дітей знають всі до єдиного випадки невиплати державної допомоги дітям-сиротам і дітям, позбавленим батьківського піклування, тримають їх на контролі та роблять усе можливе для того, щоб усі необхідні документи були готові", - підкреслив Юрій Павленко.
За словами директора Державного департаменту з усиновлення та захисту прав дитини Людмили Волинець, була ретельно проаналізована ситуація по регіонах України з точки зору невиплати коштів. Оскільки області в абсолютних цифрах порівнювати неможливо, розрахунки були зроблені в процентному співвідношенні.
Особливе занепокоєння викликають такі регіони: Харківська область (в якій 14% дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, не отримують державної допомоги), Миколаївська область (13,9%), м. Київ (13,7%), Івано-Франківська (13,3%), Хмельницька (11,3%) і Закарпатська (10,6%) області.
В свою чергу Людмила Волинець зазначила, що на сьогодні немає жодної області чи міста, де 100% дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, отримували б державну допомогу. Найкращий показник у таких областях: Черкаська (в якій лише 1.4% дітей не отримують державну допомогу), Луганська (1,6%), Чернівецька (1,6%), Сумська (1,7%) та Полтавська (1,8%).
На засіданні Міжвідомчої комісії з питань охорони дитинства йшлося і про динаміку розвитку сімейних форм виховання, яка, на думку Міністра України у справах сім’ї, молоді та спорту, підтверджує, що через 5 років можна буде констатувати повне реформування системи інтернатних закладів.
Юрій Павленко нагадав, що 30 вересня в Україні вперше відзначатимуть День усиновлення, відповідно до Указу Президента України, підписаного 27 листопада 2008 року. Враховуючи суспільну значущість усиновлення в забезпеченні права кожної дитини на виховання в сім’ї та з метою підтримки і розвитку національного усиновлення День усиновлення відзначатиметься щорічно.