Не зловживати сонячними ваннами!

Не зловживати сонячними ваннами!

Не зловживати сонячними ваннами! Лікарі вважають найкориснішим часом для їх приймання — до 10-11-ої годин ранку і після 17-ої.

Обмежити перебування на сонці особам літнього віку і тим, хто вживає деякі ліки, наприклад, сульфаніламідні препарати, біологічно активні добавки, гормональні препарати тощо.

З малюками краще гуляти у затінку і час від часу зволожувати їм тіло вогкою хустиною.

Обов'язково постійно підтримувати належний водний баланс: випивати за добу не менш ніж 3 літри рідини, найкраще - воду зі соком лимона або квас (від солодкої води може підвищитись артеріальний тиск).

Холодне пиво вживати не бажано - воно збільшує навантаження на серце.

Вживання міцніших алкогольних напоїв у спеку категорично протипоказано, тому краще відмовитись від масових святкувань.

На ніч бажано пити відвар м'яти - він позитивно впливає на загальний стан організму, відновлює роботу нервової системи, судин, є загальнозміцнюючим засобом.

Добрий порятунок у спеку - кондиціонер, якщо ж його немає, як один з варіантів - завішувати вікна мокрими простирадлами.

Супутниками спеки вважаються сонячний і тепловий удари. Значне перегрівання організму супроводжується порушенням водно-електролітного обміну, циркуляторними розладами, периваскулярним та перицелюлярним набряками, дрібнокрапковими крововиливами в мозок, що призводить до втрати свідомості з можливими негативними наслідками.

Коли ж з’являються хоч деякі з симптомів: загальна слабкість, розбитість, головний біль, головокружіння, шум у вухах, сонливість, спрага, нудота, гіперемія шкірного покрову, прискорені пульс та дихання, підвищена температура тіла, загальмований психічний стан або психомоторне збудження, втрата свідомості, іноді виникають судоми - це свідчить про те, що розвивається загроза для життя.

У дітей грудного віку частішають при цьому спостерігаються диспепсичні розлади (блювота, діарея), температура тіла різко підвищується, риси обличчя загострюються, загальний стан швидко погіршується, свідомість затьмарюється, виникають судоми, кома.

Невідкладна допомога:

Хворого слід негайно винести в прохолодне місце, забезпечити надходження свіжого повітря, звільнити від одягу, дати випити холодної води, на голову покласти холодний компрес. У більш важких випадках необхідно обгорнути потерпілого простирадлом, змоченим у холодній воді, облити прохолодною водою, покласти лід на голову та пахові ділянки.

Якщо після проведених заходів стан хворому не покращився, необхідно викликати "швидку медичну допомогу".