Збір коштів на будівництво нового вольєру для Рисі карпатської

Збір коштів на будівництво нового вольєру для Рисі карпатської

У святкові дні з 27 по 29 червня відбудеться спільна акція Київського зоопарку та благодійної організації «Хелп пліз» зі збору благодійних пожертвувань на будівництво вольєру для Рисі карпатської.

Головна мета акції – побудувати для рисі вольєр, що відповідає міжнародним умовам та у якому можливе розмноження цих рідкісних тварин для повернення їхнього потомства у дику природу.

Під час акції на центральній алеї Зоопарку будуть працювати аніматори, відбудуться зоовікторини та проводитися збір благодійних пожертвувань серед відвідувачів зоопарку.

У наш час на території України збереглися всього біля 50 особин Рисі карпатської у Тячівському та Рахівському районах Закарпатської області та Манивицькому районі Волинської області.

У Київському зоологічному парку утримується самиця Рисі карпатської репродуктивного віку. Ця унікальна рідкісна тварина потрапила до зоопарку випадково. Рись знайшли в урочище Секула, що у Сокольському районі Львівської області. Коли рись підросла і люди, які її забрали з природи, утримувати тварину більше не могли, а повернути в природу було вже пізно, привезли її до Київського зоопарку.

Тимчасово, рись перебуває у невеликому вольєрі, що не пристосований для утримання такої тварини та не відповідає міжнародним стандартам. До того ж вольєр розташований у службовій зоні, тобто унікальну тварину не можуть побачити відвідувачі зоопарку.

Нагальним питанням є термінове будівництво нового вольєру, що дозволить створити сприятливі умови перебування рисі в неволі, а головне умови для розмноження. Але Київським зоопарком не було заплановано поповнення колекції карпатською риссю, тому й фінансування на облаштування належних умов утримання тварини на 2009 рік не було передбачено.

Київський зоопарк своїми силами вже розробив планове завдання на проектування експозиції «Рись карпатська» відповідно до міжнародних стандартів, підготував проектно-кошторисну документацію та вже розпочав будівництво вольєру. На продовження робіт, нажаль, коштів не вистачає, тому зоопарк потребує залучення благодійних коштів.

«Одне із найголовніших завдань Київського зоопарку – збереження генофонду рідкісних та зникаючих видів української фауни. Тому ми зробимо все можливе для того, щоб знайти пару для рисі, яка знаходиться у нашому зоопарку і ця благородна тварина знов стала повноправним мешканцем карпатських гір» – заявила генеральний директор Київського зоопарку Світлана Берзіна.