У Києві відкрився оновлений пологовий будинок
- Автор
- Дата публикации
Перший заступник голови КМДА Ірена Кільчицька 25 червня відвідала столичний пологовий будинок №5 та урочисто відкрила оновлене відділення екстрагенітальної патології вагітних (на 35 ліжок).
Ірена Кільчицька наголосила, що пологовий будинок №5 – найкращий в Києві, і може конкурувати навіть з європейськими пологовими будинками. Загалом в місті працюють 7 пологових будинків, а також спеціалізоване пологове відділення в першій лікарні на Харківському шосе. Всі ці пологові будинки та відділення вже відповідають європейським стандартам, і ці зміни відбулись протягом останніх двох-трьох років.
"Відділення екстрагенітальної патології вагітних в п’ятому пологовому будинку – єдине в Києві. Це відділення спеціалізується на веденні вагітності, пологів та післяопераційного періоду у жінок з цукровим діабетом, вродженими вадами або прооперованим серцем, хворобами бронхо-легеневої та сечостатевої систем, захворюваннями шлунково-кишкового тракту тощо. Такі хворі мають протипоказання для виношування вагітності, і бажання народити становить небезпеку для життя хворих", – зазначила Ірена Кільчицька.
За словами головного лікаря 5 пологового будинку Михайла Макаренка, за останні три роки в відділенні екстрагенітальної патології вагітних стали мамами 42 жінки – інваліди І та ІІ груп, яким вагітність не тільки протипоказана, а й є загрозою для життя.
"Сьогодні ми вже готові приймати перших пацієнток.
Як повідомили "КИЯНАМ" у пресс-службі КМДА, ремонт відділення тривав понад півтора роки і коштував майже 3,5 млн. гривень, більшу частину з яких нам надали благодійники", – зазначив Михайло Макаренко.
Нагадаємо, відкриття оновленого відділення екстрагенітальної патології вагітних відбулось в рамках запланованої виїзної наради головних лікарів пологових будинків та жіночих консультацій.
"Ми запровадили традицію проводити такі наради не в колонній залі КМДА чи Міськздраву, а безпосередньо в лікарнях. Сьогодні – це вже друга подібна нарада. Такий формат проведення нарад дає змогу лікарям не тільки обмінятися досвідом та вирішити якісь проблемні питання, але й наживо побачити всі позитивні моменти, які є в тій чи іншій лікарні чи поліклініці, а також звернути увагу на недоліки та шляхи їх усунення".