В Україні буде створена єдина загальнонаціональна телефонна лінія допомоги дітям

В Україні буде створена єдина загальнонаціональна телефонна лінія допомоги дітям

На минулому тижні в Ялті (АР Крим) відбувся дводенний навчальний семінар з питань організації гарячих ліній допомоги дітям в Україні.

Мета семінару - створення механізму захисту дітей і їхніх прав від зловживань та торгівлі за допомогою дії ефективних гарячих ліній.

Семінар став чудовою нагодою для фахівців з питань захисту прав дитини, діячів на місцях та політиків обмінятися й оцінити український досвід у цій сфері.

Участь у заході взяли близько 60 учасників державних соціальних служб, регіональних соціальних служб, телефонних операторів, Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту, Міністерства юстиції, Міністерства освіти та науки України, міжнародні експерти, юристи. Міністерство України у справах сім’ї, молоді та спорту представляли на семінарі директор Державної соціальної служби для сім’ї, дітей та молоді Наталія Лук’янова, заступник директора Департаменту сім’ї та гендерної політики Наталія Орловська,головний спеціаліст відділу попередження насильства в сімї та протидії торгівлі людьми Ніна Коробченко.

На семінарі були представлені приклади чинного законодавства та практики в Європі у рамках рекомендацій ЕСС (Electronic Communication Committee).

Учасники семінару одностайно дійшли висновку, що Україні необхідна єдина загальнонаціональна лінія допомоги дітям, які страждають від насильства, опинилися у складних життєвих обставинах або просто не мають кому поставити хвилююче їх запитання. Таким чином було досягнуто рішення щодо створення робочої групи протягом найближчих декількох тижнів, яка працюватиме над втіленням ідеї у життя.

Проект проводився в рамках спільного проекту Європейського Союзу та Ради Європи з посилення та захисту прав жінок та дітей в Україні.