Діти ще у 7-му класі обирають, ким хочуть бути

Діти ще у 7-му класі обирають, ким хочуть бути

Діти ще у 7-му класі обирають, ким хочуть бути, і поглиблено вивчають улюблену науку.

У Миколаївському муніципальному колегіумі – випускний. Школа майбутнього, як її назвала Національна академія наук, відкрила двері у доросле життя вісімдесяти семи молодим людям. Серед них 3 медалісти, призери всеукраїнських предметних олімпіад.

Станіслав Волик – переможець всеукраїнського етапу захисту наукових робіт малої академії наук. З дитинства цікавиться біологією. У Миколаївському університеті продовжуватиме займатися селекцією півників.

Станіслав Волик, випускник Миколаївського муніципального колегіуму: «В мене тут залишаються наукові керівники. Ми займаємось міжвидовою та видовою гібридизацією. Продовжуємо селекційні пошуки в природних екотопах нашої зони».

До першого класу в колегіумі конкурс. Після сьомого діти за бажанням поглиблено вивчають математичні, природознавчі або гуманітарно-правничі науки. Якщо молоде дарування зацікавив один предмет, для нього створюють окремий план навчання.

Чемпіонка Європи з бадмінтону серед юніорів Юлія Казарінова дякує школі за розуміння й обіцяє здобути олімпійську медаль.

Юлія Казарінова, випускниця Миколаївського муніципального колегіуму: «Я отримала тут велику підтримку. Я мала можливість їздити на змагання. Мені давали дозвіл. Я могла бути відсутня в школі місяць-два, тому здобула майстра спорту».

Директор муніципального колегіуму впевнений, що всі діти вступлять до вищих навчальних закладів. Але його турбує замовлення держави на випускників профільних класів.

Сергій Січко, директор Миколаївського муніципального колегіуму: «Ми ставимо перш за все – гармонійний розвиток особистості. Це дуже вузьке завдання і враховуючи те, що в державі створені незрозумілі соціальні та економічні умови, ми розуміємо, це важко в окремій школі чи місті створити максимальні умови для виховної роботи. Ця проблема залишається».

Сергій Січко зізнається, що головне завдання школи - не лише міцні знання. Виховати майбутню українську інтелігенцію – набагато важче. При колегіумі будують новий навчальний корпус та гуртожиток для учнів із районів. // З Миколаєва, Олена Горячева, Олексій Уманський