18-річним сиротам, які вчаться у школі, призначать державну допомогу

18-річним сиротам, які вчаться у школі, призначать державну допомогу

23 червня, у порядку денному Верховної Ради стоїть проект про внесення змін до статті 36 ЗУ «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (щодо захисту дітей, які навчаються у закладах системи загальної середньої освіти у зв’язку з втратою годувальника). Автор законопроекту – нардеп від фракції Партії регіонів Ярослав Сухий пояснив у чому полягає його законодавча ініціатива.

Зокрема, за його словами, коли приймався комплексний законопроект, який згодом вилився в один, про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, була запроваджена стаття, якою передбачалася пенсія дітям, які втратили годувальника. «Вважалося, що дитина до 18 років повинна закінчити школу, але потім були внесено зміни до закону «Про освіту». І деякі дітки, маючи 18 років, ще вчаться у школі, а вони не винні у тому, що придумали 12-річну освіту. Тому цю двоякість потрібно сьогодні ліквідувати. Це стосується п’яти тисяч дітей, які втратили батьків, навчаються у школі і не мають ні копійки», – сказав Сухий.

Також він пояснив, що на написання законопроекту його спонукали листи з регіонів, і саме з них він дізнався, що 18-річні в Україні вчаться у школі: «Діти будуть отримувати допомогу, яка визначається від застрахованості тої людини, яка померла. Це – на рівні прожиткового мінімуму».