Шана суспільства

Автор

До Дня медичного працівника Міністерство охорони здоров’я України нагородило відомчою відзнакою “Хрест Пантелеймона Цілителя” п’ять видатних особистостей, які своєю сумлінною працею та милосердям здобули шану у суспільстві.

Нагадаємо, "Хрест Пантелеймона Цілителя" започатковано 2009 року для нагородження тих, хто зробив особисті вагомі внески в розвиток системи охорони здоров’я, медичної науки, впровадження сучасних методів діагностики і лікування, професійну майстерність, благодійницьку діяльність у сфері охорони здоров’я.

Серед нагороджених:

Петро Дмитрович Фомін

Петро Дмитрович Фомін - видатний учений-хірург, який зробив надзвичайний внесок у наукову розробку нових методів діагностики і лікування у хірургії, особливо у галузі захворювань органів черевної порожнини. Петро Фомін розпочав свою медичну кар’єру під керівництвом прославленого вченого академіка А.Г.Савіних і продовжив у Національному медичному університеті пройшовши шлях від асистента до професора, завідувача кафедри хірургії.

Визначними здобутками Петра Фоміна є написання 350 наукових праць, опублікованих у вітчизняних та зарубіжних виданнях, 22 авторських свідоцтв та патентів України на винахід, 15 раціоналізаторських пропозицій, більш 20 інформаційно-методичних документів, присвячених новим методам діагностики, загальнохірургічним та мініінвазивним ендохірургічним технологіям оперативних втручань.

Сьогодні Петро Дмитрович здійснює значний обсяг лікувально-консультативної роботи по лінії МОЗ України, він є консультантом Медичного управління при Державному управлінні справами Президента України і виконує надскладні оперативні втручання.

Упродовж останніх років професор П.Д.Фомін успішно працює у новому перспективному для клінічної хірургії напрямку наукової діяльності, що пов'язана з розробкою, теоретичним обгрунтуванням і впровадженням у клінічну практику мініінвазивних ендохірургічних технологій та приладів для лікування шлунково-кишкових кровотеч, які виводять хірургію України на рівень всесвітніх стандартів.

Олена Михайлівна Лук'янова

Ім'я Олени Лук'янової широко відоме в Україні, країнах СНД і далекого зарубіжжя завдяки її дослідженням у галузі педіатрії. Її видатним внеском є фундаментальні праці з вивчення порушень обміну кальцію і вітаміну D у вагітних жінок і дітей. Зокрема, академік Лук'янова — засновник української наукової школи дитячої гастроентерології. Саме під її керівництвом вивчені захворювання органів травлення та печінки у дітей, удосконалені методи їх діагностики та лікування, розроблені ефективні схеми профілактики цих хвороб у дітей.

Присвятивши себе науці, Олена Лук'янова отримала унікальні результати вивчаючи вплив наслідків радіаційного опромінення на стан біологічної системи “мати—плід—дитина”.

Видатний академік Лук'янова багато уваги приділила вихованню молодої зміни та передачі її свого безцінного досвіду. Під її керівництвом підготовлено декілька десятків докторів та кандидатів наук. На рахунку вченої величезна кількість монографії, підручників для лікарів та студентів, енциклопедій.

Людмила Вікторівна Гнатко

Людмила Гнатко усе своє життя присвятила найблагороднішій справі – акушерській практиці. Ще під час навчання в училищі вона активно займалася в науковому гуртку за фахом “Акушерство” та брала участь в студентських науково-практичних конференціях.

Маючи 29-річний стаж роботи, Людмила Гнатко працювала акушеркою пологового відділення та відділення інтенсивного спостереження за тяжкохворими вагітними у лікарнях Донецька. Під час своєї практики провела близько 35 000 пологів.

По теперішній день Людмила Гнатко працює акушеркою пологового відділення Донецького регіонального центру охорони материнства та дитинства, де зарекомендувала себе грамотним, кваліфікованим та принциповим спеціалістом.

Настоятель Банченського Свято-Вознесенського монастиря Михайло Васильович Жар

Михайло Жар - найвідоміший багатодітний батько в Україні. У 1994 році заснував Банченський Свято-Вознесенський монастир, де згодом став настоятелем.

Завдяки організаторським здібностям Отця Михайла ще у 2000 р. було розпочато будівництво дитячого будинку.

У багатодітній сім’ї Михайла Жара на сьогодні проживають та виховуються 220 дітей, серед яких діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, діти-інваліди із значними вадами. Переважна більшість дітей – вихованці дитячого будинку обласного притулку, важкохворі інтернатівці, які перебували на диспансерному обліку, жертви насилля у сім’ї. Крім власних трьох дітей отець Михайло усиновив 29 дітей, ще 188 – взяв під опіку. Для дітей створені прекрасні умови: збудовано два триповерхові та один чотириповерховий будинки окремо для хлопчиків та дівчаток, блок для харчування, спортзал, кінозал, дитячий майданчик, церква, завершується будівництво басейна. Діти проходять регулярні медичні огляди, отримують профілактичні щеплення, діти-інваліди мають можливість навчатися за індивідуальним графіком. Але головне – це атмосфера любові та милосердя, в якій живуть діти.

Микола Михайлович Амосов (посмертно)

Життя видатного лікаря Миколи Михайловича Амосова було повністю присвячене хірургії. Тисячі врятованих життів, талановиті учні, чисельні статті, книги, дисертації – це здобуток видатної особистості. Він не вірив у дива, але постійно творив їх.

Микола Амосов вперше в світі запровадив антитромботичні протези клапанів серця. Вперше у СРСР створив кафедру торакальної хірургії і анестезіології при Київському інституті удосконалення лікарів. Вперше в Україні створив клініку серцевої хірургії.

Головною його зброєю був скальпель. Микола Амосов провів понад 80 000 операцій. Складні операції він робив навіть тоді, коли шансів на спасіння було мало, коли ніхто інший не брався оперувати хворого.

Микола Амосов - особистість, ім’я якої золотими літерами увіковічено в історії нашої держави.