З 1 вересня цього року в школах проводитимуть уроки з протидії торгівлі людьми

З 1 вересня цього року в школах проводитимуть уроки з протидії торгівлі людьми

Міністерством України у справах сім’ї, молоді та спорту спільно з Міністерством освіти та науки України розроблено методичні рекомендації для вчителів шкіл для проведення уроку з протидії торгівлі людьми. З 1 вересня 2009 року такі уроки стануть обов’язковими для проведення у навчальних закладах країни.

Про це 19 червня 2009 року під час брифінгу з нагоди конференції з питань розбудови Національного механізму перенаправлення потерпілих від торгівлі людьми в Україні повідомила журналістів заступник Міністра України у справах сім’ї, молоді та спорту Тетяна Кондратюк.

Тетяна Кондратюк також зазначила, що з вересня 2008 року розпочато ведення обліку жертв торгівлі людьми центрами соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді для надання їм комплексної допомоги.

Повний облік жертв торгівлі дітьми проводять служби у справах дітей, які надають їм відповідну допомогу - медичну, психологічну, правову. Дітям надають тимчасове проживання в цих закладах на період до трьох місяців. Якщо до притулків для дітей цієї служби в 2007 році через залучення до найгірших форм праці потрапило 55 дітей, то в 2008 році – тільки 5. У центрах соціально-психологічної реабілітації неповнолітніх діти можуть залишатись на період до дев’яти місяців. Але, враховуючи важливість взаємодії соціального працівника, дитини і її батьків для повернення дитини до нормального життя, тимчасове проживання надається тільки за згодою батьків.

Заступник Міністра також зазначила, що спільно з Міжнародною організацією Міграції у вересні цього року проводитиметься тренінг з покращення якості роботи для працівників служб у справах дітей, управлінь у справах сім’ї та молоді, центрів соціальних служб для сім’ї дітей та молоді, будуть підготовлені відповідні методичні рекомендації.