B Україні понад 60 відсотків усіх смертельних випадків від серцево-судинних захворювань
- Автор
- Дата публикации
Напередодні професійного свята медичних працівників в кардіологічному центрі Миколаївської обласної лікарні введено в експлуатацію сучасний стаціонарний ангіограф, аналогів якому немає в південному регіоні. Він поліпшить якість лікування серцево-судинних захворювань, зменшить вихід хворих на інвалідність та вплине на якість життя миколаївців і не тільки. Урочисте відкриття відбулося за участю керівників обласної влади, які доклали багато зусиль до цієї надзвичайно важливої події.
Статистика стверджує, що в Україні понад 60 відсотків усіх смертельних випадків від серцево-судинних захворювань. У 2008 році захворюваність на хвороби системи кровообігу населення Миколаївської області також мала тенденцію до зростання і склала 65,9 на 1000 нас.
Протягом року зросли операції стентування, тромболізисної терапії, коронарографія, у два рази збільшились інтервенційні втручання, зросли обстеження ангіографії, освоєні і виконуються методики стентування ниркових сосудів та ангіопластики. Час настійливо вимагає запровадження інноваційних технологій, які б дозволили миколаївським медикам вийти на провідні позиції у вітчизняній медицині.
Відповідно до рішення сесії обласної ради "Про затвердження обласної Програми запобігання та лікування серцево-судинних і судинно – мозкових захворювань на 2007-2010 роки" та додатку до рішення обласної ради «Про внесення доповнень до обласної Комплексної програми «Здоров’я нації» на 2002-2011 роки щодо придбання високовартісного обладнання для обласних закладів охорони здоров’я, придбано стаціонарний ангіограф, вартістю 8 млн. 299 тис. грн. Транш буде сплачений протягом трьох років. На даний час сплачено 4,5 млн. грн. вартості.
На відміну від мобільного ангіографа, який вже понад два роки експлуатується в обласній лікарні, стаціонарна ангіографічна установка має переваги, і дозволяє здійснювати діагностику на ранніх стадіях захворювання серця, які призводять до інфарктів. Функціональних обмежень для нового ангіографа практично немає. Це справжній прорив в миколаївській медицині, зокрема в кардіології, який виведе її на новий рівень.
В кардіологічному центрі при Миколаївській обласній лікарні, на чолі з завідуючим – головним кардіологом області, кандидатом медичних наук Олександром Шабільяновим, робиться доволі широкий спектр операцій, в тому числі аортокоранорне шунтування. Робляться також операції, майже без хірургічного втручання, шляхом введення в судину спеціального пристосування, по зачищенню і розширенню каналів для протоку крові.
Новий стаціонарний ангіограф, обладнаний твердотільним детектором, за допомогою якого отримується зображення, що має більшу роздільну здатність, чіткість та якість. Він має можливість проводити обстеження в режимі цифрової рентгенографії і виконувати відповідні функції наступної обробки: цифрову рентгенографію; цифрову субтракційну ангіографію та звичайну ангіографію (дослідження судин).
Ангіограф обладнаний: системною консоллю, що використовується для управління даними обстеження пацієнтів з їх наступною обробкою і архівацією та багатьма додатковими пристроями системи контролю за життєво важливими функціями організму (ЕКГ, пульс, температура, АТ, внутрішньо - серцева гемодинаміка, тощо). Ці та багато інших переваг, дадуть змогу проводити значно більше як ангіографічних обстежень, так і інтервенційних втручань, розширити спектр операцій, та знизить число таких важких ускладнень ішемічної хвороби серця, як інфаркт міокарду та його наслідків, це в свою чергу, зменшить вихід хворих на інвалідність та вплине на якість життя.