Більшість закарпатських каруселей – небезпечні для користування
- Автор
- Дата публикации
Їх перевіряють і закривають, а каруселі та гойдалки залишаються небезпечними. Тиждень тому у столиці закрили 30 атракціонів. У Тернополі - 5. А тепер в Ужгороді заборонили сім розважальних конструкцій. З відпрацьованим гарантійним терміном експлуатації їх завозять із-за кордону. На більшості метал поржавів, а опори потріскалися. Очевидно, нещасні випадки, власників не надто непокоять. Прибутки - понад усе.
Більшість закарпатських каруселей – небезпечні для користування, а їх обладнання давно зношене. В області 14 підприємств експлуатують 130 атракціонів. 20 з них – стаціонарні, решта – пересувні, і з ними найбільше проблем. Старі атракціони завозять до нас із Чехії та Словаччини.
Михайло Саварин, начальник територіального відділення Держгірпромнагляду України у Закарпатській області: "Як правило, на жаль, ця техніка, яка відпрацювала практично свій нормативний термін, який гарантує безпечну експлуатацію виготовлювач".
Інспектори перевірили половину закарпатських атракціонів і сім з них закрили. Але й на решті багато порушень. Старий метал не витримує експлуатації та ржавіє, опори – тріскаються і зношуються. А монтують і обслуговують атракціони зазвичай некваліфіковані працівники.
Василь Василинчук, головний інспектор територіального відділення Держгірпромнагляду України у Закарпатській області: "Огородження, пояси безпеки, буває, замки обриваються. Буває, є тріщини на самих конструкціях. Це при експертних обстеженнях виявляється і усувається. Контролюємо, звертаємо увагу на все, дрібниць немає".
Діти від розваг у захваті: літати на швидкісних "Веселих гірках"» і каруселях їм не страшно. Позбавляти їх задоволення більшість батьків не може.
Дмитро Кушнірчук: "Страшно не было, потому что здесь не так сильно крутит, но все-таки эмоции были".
Марія Молнар, мама одинадцятирічної дівчинки: "Робочі перевірили всіх дітей, прикріпили ремнями. Думаю, після усіх випадків, які були, уже тепер, мабуть, більш відповідально ставляться до того".
Інспектори продовжують прискіпливу перевірку каруселей. А власники, ремонтуючи небезпечні атракціони, мріють про сучасні установки. В області немає жодного оглядового колеса, вежі вільного падіння, американських гірок. Але таке розважальне обладнання коштує кілька мільйонів гривень