На Черкащиніі кожна третя дитина народжується з відхиленнями у стані здоров’я
- Автор
- Дата публикации
- Автор
Слід зазначити, що Черкаська область – єдина в Україні, де відсутня обласна дитяча лікарня. Тож, будівництво такої лікарні перебуває в центрі уваги громадськості, засобів масової інформації області і вважається одним з найбільш соціально-важливих об’єктів області, які не були завершені у минулих роках. На сьогодні для завершення будівельних робіт необхідно 61,6 млн. грн.
При достатньому фінансуванні у 2009 році планується завершити її будівництво, що дасть змогу ввести в експлуатацію стаціонарне відділення на 300 ліжок та поліклініку на 240 відвідувань за заміну.
За показником поширеності захворювань серед дитячого населення Черкаська область має один з найвищих рівнів в країні, кожна третя дитина народжується з відхиленнями у стані здоров’я, у шкільному віці майже 70% дітей мають захворювання чи функціональні порушення. Така ситуація значною мірою зумовлена відсутністю закладу, в якому майбутні матері, немовлята і діти могли б отримати високоспеціалізовану медичну допомогу.
Концепція добудови обласної дитячої лікарні передбачає в перспективі створення на її базі Центру охорони здоров’я матері і дитини, де будуть сконцентровані всі заклади, пов’язані з наданням високоспеціалізованої допомоги дітям.
Обласна дитяча лікарня розрахована на 300 ліжок. В одному з корпусів лікарні передбачено розміщення обласного медико-генетичного центру, центру пренатальної діагностики, обласного центру планування сім’ї та репродуктивного здоров’я, у триповерховому корпусі - Центру неонатології, в головному корпусі – високоспеціалізованих відділень хірургічного та соматичного профілю для дітей та організацію обласного пологового будинку, що дозволить на єдиній території, на базі поряд розташованих, оснащених сучасною апаратурою закладів надавати спеціалізовану медичну допомогу дітям, підліткам, вагітним, роділлям і породіллям області. Передбачено також відділення реабілітації, в якому буде здійснюватись рання реабілітація з метою попередження інвалідізації одночасно дітям з неврологічною, ортопедичною та іншою патологією.
В рамках візиту Віктор Ющенко та Василь Князевич взяли участь у відкритті обласного нейросудинного центру та подарували два наркозно-дихальних апарати, станцію цілодобового моніторингу стану пацієнтів. Президент поспілкувався з хворими та у палаті для ветеранів передав хворим тонометри.
Довідково:
Характеристика системи охорони здоров'я Черкаської області та основні показники її діяльності
Мережа закладів. Станом на 01.01.2009 р. в області функціонувало 238 закладів охорони здоров'я, підпорядкованих Управлінню охорони здоров’я обласної держадміністрації (УОЗ ОДА), у т.ч. 96 надають стаціонарну допомогу і мають загальну кількість ліжок 11 173. УОЗ ОДА активно здійснюються заходи щодо реструктуризації мережі медичних закладів і системи медичної допомоги, стосовно різних організаційних рівнів, приведення потужності ліжкового фонду відповідно до потреб населення в госпіталізації.