Tреба радикально і швидко змінювати ситуацію з фінансуванням медицини
- Автор
- Дата публикации
Президент України Віктор Ющенко провів зустріч з Міністром охорони здоров'я Василем Князевичем.
Головні теми розмови - ситуація у світі та в Україні щодо захворюваності на грип А(H1N1), незадовільне фінансування з початку року ряду ключових програм медичної галузі України, проблемні питання вакцинації.
Глава держави наголосив: в умовах оголошеної в світі пандемії грипу надзвичайно актуальною є ефективна реалізація протиепідемічних заходів та забезпечення підвищеної готовності для подолання епідзагрози.
Президент окремо відзначив важливість модернізації відповідної інфраструктури, матеріального-технічного забезпечення медиків та мобілізації ресурсів галузі на випадок можливих ускладнень епідситуації в Україні. На переконання Глави держави, має бути забезпечена системна робота Державної надзвичайної протиепідемічної комісії і, безумовно, - скоординована діяльність усіх рівнів влади та медиків.
Зі свого боку, Міністр охорони здоров'я доповів Президентові, що на сьогодні у нас вже розроблено низку протиепідемічних заходів, адже, за прогнозами експертів, спалах захворюваності на грип А(H1N1) можна очікувати в Україні восени. Він окремо звернув увагу Президента на кроки, вжиті з метою недопущення ввозу хвороби на територію нашої держави - жорсткий контроль в аеропортах та на пунктах перетину кордону тощо. За словами В.Князевича, на сьогодні юнака, у якого виявлено наразі єдиний в Україні випадок захворювання, вже повністю вилікували. Міністр також поінформував Президента про те, що ВООЗ вже надіслала як гуманітарну допомогу Україні препарат, що наразі вважається у світі єдиним ефективним у боротьбі з грипом A(H1N1). В.Князевич запевнив В.Ющенка, що порядок використання препарату, який буде розподілятися по регіонах, розроблений та доведений до медиків.
Глава держави вважає неприпустимою ситуацію, за якою станом на 1 червня лише на 24% від річного плану профінансовано заходи з боротьби із туберкульозом, ВІЛ/СНІДом та раком, на 13% - санаторно-курортне оздоровлення інвалідів, на 47% - програми та централізовані заходи з імунопрофілактики, на 47,2% - протиепідемічні кроки. «На мій погляд, це жахлива статистика», - констатував В.Ющенко. Президент висловив готовність звернутися до Прем'єр-міністра щодо неприпустимості такої ситуації. «Нам треба радикально і швидко змінювати ситуацію з фінансуванням медицини», - наголосив В.Ющенко.
Окремо Президент торкнувся проблеми закупівлі сучасного медичного обладнання та інструментарію. Глава держави підкреслив, що вимагає ретельної перевірки правоохоронними органами інформації про передачу закупленого обладнання (особливо у спеціалізовані заклади) в оренду чи на комерційний режим обслуговування пацієнтів.
Говорячи про вакцинацію, Президент наголосив: наразі залишається актуальною проблема недовіри суспільства до медиків, пов'язана з трагічною смертю підлітка під час кампанії додаткової імунізації населення проти кору та краснухи вакциною індійського виробництва. Нині нагальним питанням є потреба у виробленні подальшої стратегії розвитку імунопрофілактики інфекційних хвороб, констатував В.Ющенко. «Стоїть питання про відновлення репутації... Треба робити належні висновки, виконувати відповідну програму вакцинації - щоб її підтримувала нація, розуміли люди, щоб на висоті був український медик», - сказав Президент.
У зустрічі взяли участь Глава Секретаріату Президента України Віра Ульянченко та заступник Глави Секретаріату Юрій Богуцький.