Bідбувся круглий стіл Законодавчі ініціативи в інтересах дітей. Досвід Швеції та України

Bідбувся круглий стіл Законодавчі ініціативи в інтересах дітей. Досвід Швеції та України

У Верховній Раді України відбувся "круглий стіл" "Законодавчі ініціативи в інтересах дітей. Досвід Швеції та України"

Захід організовано підкомітетом з питань міжпарламентських зв´язків, двосторонніх та багатосторонніх відносин Комітету Верховної Ради у закордонних справах, Жіночим консорціумом України, Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ), шведською організацією "Спасімо дітей" (Save the Children), ГО "Всеукраїнське об´єднання жінок-депутатів" та Програмою сприяння Парламенту України.

Відкриваючи засідання, голова підкомітету Оксана Білозір підкреслила, що "завтрашній світ - це відображення тих цінностей, які ми сьогодні вкладаємо в душу кожної дитини, на яких, через виховання та освіту, формуємо її особистість". Народний депутат наголосила на тому, що "розвинена та освічена дитина - це наша забезпечена старість, це благополуччя прийдешніх поколінь".

О.Білозір висловила переконання щодо необхідності посилити діяльність українського парламенту шляхом створення міжфракційної групи в інтересах дитини та інституту Уповноваженого Верховної Ради України з прав дитини.

Учасники "круглого столу" підтримали цю пропозицію. Зокрема, Джеремі Хартлі, представник ЮНІСЕФ в Україні, зауважив, що "підтримка парламенту є вирішальною для подальшого вдосконалення законодавства щодо реалізації прав дитини в Україні". Він також підкреслив, що "в цьому контексті створення міжфракційної групи, що об´єднає представників різних партій в інтересах дітей, буде ефективним інструментом реалізації такої підтримки".

Парламентарій Риксдагу Королівства Швеція Крістер Хаммарберг розповів про досвід шведської міжфракційної групи парламентаріїв щодо захисту прав дитини і зазначив, що шляхом створення такого об´єднання "можливо досягти значних результатів". "Необхідно для цього залишити осторонь політичні інтереси та сфокусувати увагу лише на діяльності в інтересах дітей", - зауважив К.Хаммарберг.

Представники громадських організацій також висловилися на підтримку об´єднання депутатів різних фракцій у групу, яка буде займатися законотворчою діяльністю в інтересах дитини. Окрім того, учасники засідання запевнили, що сприятимуть розвитку співпраці у цьому напрямку на міжнародному рівні, надаватимуть інформацію про стан дотримання прав та інтересів дітей як організації, які займаються проблемами дітей та родин на практиці.