Фахівці проаналізують роботу українсько-швейцарської програми «Здоров’я матері та дитини 2008-2010рр.»
- Автор
- Дата публикации
- Автор
10 червня 2009 р. відбудеться семінар-презентація українсько-швейцарської програми «Здоров’я матері та дитини 2008-2010рр.», де фахівці проаналізують підсумки своєї роботи за 1,5 роки чинної фази.
В рамках роботи семінару о 16.00 відбудеться прес-конференція, участь в якій візьмуть: директор Департаменту материнства, дитинства і санаторного забезпечення МОЗ України Моісеєнко Р.О., проректор з лікувальної роботи НМАПО ім. П.Л.Шупика Гойда Н.Г., керівник Школи охорони здоров’я НУ «Києво-Могилянська Академія» Грига І.М., керівник Програми Швейцарського Центру Міжнародного здоров’я (м.Базель) М.Рааб, директор Швейцарського бюро співробітництва в Україні Еттер Мануель.
Програма працює над покращенням якості допомоги, що надається вагітним жінкам та новонародженим в Україні, створює умови для професійного розвитку лікарів, сприяє впровадженню інновацій у сфері управління охороною здоров`я, сучасних підходів до сприяння здоров’ю. Крім того, вона побудована на принципі, що попередження ускладнень розпочинається з якісної допомоги протягом періоду вагітності, надання якісної клінічної допомоги під час пологів і забезпечення належного спостереження за станом новонароджених.
Прикладами успішної діяльності Програми є створення першого в Україні навчального електронного посібника «Ведення нормальних пологів»; встановлення медичного обладнання в пологових будинках і дитячих лікарнях Волинської та Івано-Франківської областей; попередження фатальних випадків серед вагітних і немовлят за допомогою телемедичних консультацій, гуманізація допомоги матерям і дітям завдяки співпраці медичних і соціальних працівників.
З 1997 по 2008 рік уряд Швейцарії надав технічну допомогу в розмірі понад 10 млн. швейцарських франків, спрямовану на покращення системи охорони здоров`я матерів та дітей в Україні. Бюджет нової фази Програми, що розпочалася у 2008 році, складає 3,5 млн. швейцарських франків (2,3 млн. євро).
У чинній фазі Програма впроваджується у 22 районах Івано-Франківської, Волинської, Вінницької областей, АР Крим і має кілька тематичних сфер своєї діяльності:
Інтегрована перинатальна допомога, орієнтована на пацієнта.
Інформаційно-комунікаційні технології (телемедицина та теленавчання).
Управління медичними технологіями.
Сприяння здоров’ю матері і дитини.
Головними виконавцями Програми є Швейцарський центр міжнародної охорони здоров’я (м.Базель) та Міністерство охорони здоров`я України. До впровадження Програми також залучено Національну медичну академію післядипломної освіти ім. П.Л.Шупика, Український фонд “Благополуччя дітей”, заклади охорони здоров`я обласного та районного рівнів, спеціалістів та експертів як з України, так і з-за кордону.