Заготівля безпечної та якісної плазми донорської крові є стратегічно важливим державним завданням

Заготівля безпечної та якісної плазми донорської крові є стратегічно важливим державним завданням

26 травня 2009 року між Міністерством охорони здоров'я України та компанією “Фенвол” (США) відбулось підписання Меморандуму про співробітництво щодо створення умов для безпечної заготівлі високоякісної плазми крові спеціалізованими закладами та установами України. Участь церемонії підписання взяли заступник Міністра охорони здоров'я України Зіновій Митник та Регіональний Директор компанії “Фенвол” Мартін Бездековський.

Заготівля безпечної та якісної плазми донорської крові є стратегічно важливим соціальним та життєво-необхідним державним завданням. Тому підписання Меморандуму між МОЗ України та компанією “Фенвол” обумовлює стратегічно важливу необхідність забезпечити заклади охорони здоров'я України безпечною та високоякісною плазмою донорської крові та препаратами на її основі. На сьогодні максимальна безпека плазми та інших компонентів донорської крові досягається таким шляхом збору та фракціонування донорської крові, за якими відсутній контакт крові та її компонентів із зовнішнім середовищем. Така технологія застосовується в апараті для автоматичного плазмаферезу “Автоферез-С” виробництва компанії “Фенвол” (США).

Bідтепер, згідно з Меморандумом, компанія “Фенвол” передасть Україні 32 апарати для автоматичного плазмаферезу “Автоферез-С” на безоплатній основі. Обладнання в Україні стане Державне українське об'єднання “Політехмед”, а доставка апаратів безпосередньо установам переливання крові буде виконана за розподілом Міністерства охорони здоров'я України за кошти компанії “Фенвол” (США). Крім того, американська компанія за власний кошт зобов’язується підготувати медичний персонал установ переливання крові для забезпечення належної експлуатації апаратів “Автоферез-С”, а також надати гарантію виробника на 12 місяців та забезпечити своєчасне та професійне сервісне післягарантійне обслуговування поставлених апаратів.

У свою чергу Міністерство охорони здоров'я України за умовами Меморандуму бере на себе зобов’язання підготувати виробничі приміщення регіональних закладів та установ переливання крові для встановлення і подальшої експлуатації апаратів “Автоферез-С”, приймати міри щодо подальшого укріплення матеріально-технічної бази закладів служби крові України і повного переведення їх на роботу за сучасними аферезними технологіями компонентної донації. Щорічно МОЗ України аналізуватиме та контролюватиме стан впровадження апаратного плазмаферезу в установах переливання крові України та забезпечувати заклади служби крові України матеріалами, необхідними для проведення апаратного плазмаферезу, відповідно до потреб установ охорони здоров'я в донорській плазмі та препаратах, що виробляються з неї в межах асигнувань, передбачених на ці цілі у Державному бюджеті.