Відбулася підсумкова нарада з питань материнства, дитинства
- Автор
- Дата публикации
- Автор
Міністр охорони здоров’я України Василь Князевич взяв участь у підсумковій нараді з питань охорони материнства та дитинства, яка протягом 13-15 травня проходить в м.Яремча (Івано-Франківська область).
До участі в зібранні були запрошені заступники керівників обласних управлінь охорони здоров’я, що відповідають за питання охорони материнства та дитинства, головні спеціалісти зі спеціальності «педіатрія» та «акушерство і гінекологія», головні лікарі обласних дитячих лікарень, головні лікарі пологових будинків, науковці профільних НДІ.
Вітаючи учасників зібрання, Міністр охорони здоров’я України Василь Князевич наголосив: „Мене, як міністра, дуже хвилює наша перспектива – здоров’я матерів і дітей. Відтворення майбутніх поколінь має стратегічне значення для кожної країни, в тому числі і для України. Думаймо, що робити задля цього майбутнього: і ми, медичні працівники, і держава”.
Державною програмою "Репродуктивне здоров’я нації до 2015 року" визначено основні заходи, спрямовані на збереження та покращання репродуктивного здоров’я, досягнення високого рівня виживання новонароджених. Урядом на ці цілі передбачено близько півмільярда гривень. Відтак є перші результати виконання цієї програми: зниження показників материнської та малюкової смертності, чисельності абортів.
Протягом 2008 року народилося 503 256 дітей, серед яких з вагою до 1000 г – 1252 дитини. Біля 1% (4866 пологів) було багатоплідних вагітностей, серед яких – у 62 жінок народилися трійні.
За І квартал 2009 року за оперативними даними народилося 126045 дітей, що на 4314 більше, ніж в 2008 році за такий же період і на 13670 більше, ніж в 2007 році.
Як відзначали учасники наради, хоча низка національних та загальнодержавних програм вплинули на стабілізацію та зниження показників материнської та малюкової смертності, рівень материнських втрат свідчить про негаразди не тільки в системі охороні здоров’я, а й в країні в цілому.
Порівняно з 2000 роком смертність матерів суттєво знизилась. Проте її рівень і сьогодні залишається високим. Особливе занепокоєння викликають такі регіони як: АР Крим, Донецька, Київська, Кіровоградська, Миколаївська, Чернівецька, Сумська та Чернігівська області, де показник в 1,5-2 рази перевищує загальнодержавний.
На інтегральному підході до вирішення проблем материнства і дитинства наголошувала директор Департаменту материнства, дитинства та санаторного забезпечення МОЗ Раїса Моісеєнко, яка виступила з доповіддю „Концепція подальшого розвитку перинатальної та педіатричної допомоги в Україні”. Тут повинні об’єднати свої зусилля і медичні працівники, і освітяни, і влада.
Особлива увага на нараді приділялася впровадженню сучасних перинатальних технологій, підвищенню ефективності профілактичних програм, „антикризовому” спрямуванню роботи (з використанням „всього кращого від природи”, починаючи від грудного вигодовування), імунопрофілактиці.
Міністр охорони здоров’я Василь Князевич звернувся до присутніх з закликом взяти участь в обговоренні стратегії реформування системи охорони здоров’я, проект якої найближчим часом буде представлено для широкого обговорення в кожному регіоні. Підсумком роботи медичної спільноти має стати програма реформування галузі, яка буде представлена під час парламентських слухань, що відбудуться 20 травня 2009 р.