Поширеність ВІЛ-інфекції серед учнів ПТУ в 28 разів вища, ніж у студентів вищих навчальних закладів

Поширеність ВІЛ-інфекції серед учнів ПТУ в 28 разів вища, ніж у студентів вищих навчальних закладів

Українські студенти про СНІД знають мало, хоча саме для них ця хвороба найнебезпечішана. У 40% нових випадків інфікування жертвою стають молоді люди. І хоча більшість юнаків та дівчат знають про небезпеку незахищеного сексу, кожен третій презервативом не користується. Розвіяти міфи про недугу і водночас протестувати учнів ПТУ – завдання нового проекту благодійних фондів. Його перші результати вразили самих організаторів.

Андрій Клєпіков, виконавчий директор “Міжнародного Альянсу з ВІЛ/СНІД в Україні”: "У порівнянні з минулим роком, коли ми протестували 15 000 студентів вищих навчальних закладів, виявили 4 позитивних результати, тут наразі 400 протестовано – 3 позитивних результати. Якщо ми ці цифри співставимо, то побачимо що поширеність ВІЛ-інфекції серед учнів ПТУ в 28 разів вища, ніж у студентів вищих навчальних закладів".

В українських ПТУ навчається 450 000 студентів, лише 0,3%, а це всього 1350, охоплено профілактичними програмами. Водночас, за дослідженнями, студенти училищ ведуть ризикованіший спосіб життя щодо ВІЛ порівняно з однолітками-школярами. Отримавши результати тестування, Міністерство освіти та науки вирішило подбати про моральне виховання підопічних.

Ніна Березіна, головний спеціаліст відділу позашкільної освіти та захисту прав дитини Міністерства освіти та науки України: "Великий відсоток ВІЛ-інфікованих - це ті, хто отримав інфекцію через незахищений секс, можливо і це питання, і велика кількість абортів, які проводять підлітки 18-21 років, ставлять таку проблему як підвищення статевого виховання в питанні в цілому, можливо в моральному плані".

Основна сила проекту – в профілактиці, кажуть організатори. Завдяки бригаді, що складається з медсестри, соціального працівника та лікаря, студенти дізнаються як передається хвороба і як її уникнути. До того ж, щоб дізнатися про свій статус, студентам не треба йти до СНІД-центру і чекати результатів тижнями. Завдяки новим тест-системам діагноз ставиться за 15 хвилин