Станом на 1 травня 2009 р. одинадцять країн світу повідомили про підтверджені випадки грипу А/H1N1

Станом на 1 травня 2009 р. одинадцять країн світу повідомили про  підтверджені випадки грипу А/H1N1

. Зокрема, у США зареєстровано 141 випадок, включаючи 1 смерть, Мексиці – 156 випадків, включаючи 9 смертей. В інших країнах без летальних випадків зареєстровано: Австрія – 1 випадок, Канада – 34, Німеччина – 3, Ізраїль – 2, Нідерланди – 1, Нова Зеландія – 3, Іспанія - 13, Швейцарія – 1, Велика Британія – 8. Слід відзначити, що вперше у Британії зареєстровано хворобу у 24-річного юнака, який не відвідував Мексики. На сьогодні в Британії розслідується 642 можливих випадки інфікування вірусом. Урядом країни ухвалено рішення про збільшення свого запасу антивірусних препаратів з 30 млн. до 50 млн доз.

Крім того, як повідомляє ВВС, зареєстровано перший випадок грипу А/H1N1 в Азії. На сьогодні у лікарні Гонконгу знаходиться 25-річний чоловік, у якого лабораторно підтверджено захворювання на вірус грипу А/H1N1. Він прибув до Гонконгу з Мексики через Шанхай і став першим хворим на території Китаю.

Нагадаємо, Всесвітня організація охорони здоровя з 30 квітня 2009 р. ухвалила рішення про перейменування вірусу “свинячого грипу” на вірус грипу А/H1N1.

Як і раніше, ВООЗ вважає недоцільним обмеження подорожей у світі, оскільки воно не має суттєвого впливу на розповсюдження вірусу, який передається повітряно-крапельним шляхом.