Bсі країни повинні негайно ввести в дію свої плани готовності до пандемії

Bсі країни повинні негайно ввести в дію свої плани готовності до пандемії

Міністр охорони здоров’я України Василь Князевич зустрівся з керівником Бюро ВООЗ в Україні Ігорем Поканевичем. На зустрічі пан Поканєвич поінформував керівництво МОЗ, що станом на 18:00 29 квітня 2009 року 9 країн офіційно повідомили про 148 випадків інфікування свинячим грипом А/H1N1. Уряд США повідомив про 91 лабораторно підтверджений випадок захворювання людини, причому одна людина померла. Мексика повідомила про 26 підтверджених випадків захворювання людей на інфекцію, в тому числі 7 випадків смерті.

Наступні країни повідомили про лабораторно підтверджені випадки інфекції без смертельних випадків: Австрія -1, Канада -13, Німеччина -3, Ізраїль -2, Нова Зеландія -3, Іспанія -4 та Великобританія -5.

29 квітня 2009 р. Генеральний директор ВООЗ д-р Маргарет Чан повідомила про підвищення діючого рівня загрози пандемії від фази 4 до фази 5. Це екстрене рішення було прийняте Генеральним директором ВООЗ на основі аналізу епідеміологічних даних, що надходять з більшості постраждалих країн, а також за результатами наукової наради з експертами, на якій було вказано на наявність стійких спалахів інфекції на рівні місцевих співтовариств у зростаючій кількості країн у межах одного регіону ВООЗ.

Д-р Маргарет Чан заявила, що ї. Важливими та ефективними заходами на цій стадії є посилений епіднагляд, раннє виявлення та лікування випадків, а також інфекційний контроль у всіх закладах охорони здоров’я.

За визначенням ВООЗ фаза 5 характеризується передачею вірусу від людини до людини принаймні у двох країнах одного регіону ВООЗ. Хоча на цій фазі більшість країн не є постраждалими, проголошення фази 5 є важливим сигналом загрози виникнення пандемії, це також свідчить про те, що часу на організацію, передачу інформації та реалізацію планових заходів боротьби з пандемією залишається обмаль.