Cтворено Оперативний штаб у зв’язку з несприятливою ситуацією із захворюванням на свинячий грип у світі та загрозою поширення цієї недуги на територію України

Cтворено Оперативний штаб у зв’язку з несприятливою ситуацією із захворюванням на свинячий грип у світі та загрозою поширення цієї недуги на територію України

У Міністерстві охорони здоров’я України створено Оперативний штаб на чолі з Головним державним санітарним лікарем України Олександром Біловолом, який сформовано у зв’язку з несприятливою ситуацією із захворюванням на свинячий грип у світі та загрозою поширення цієї недуги на територію України.

27 квітня ц.р. на засіданні Штабу, в якому взяли участь заступники міністра охорони здоров’я Володимир Юрченко, Василь Лазоришинець, керівники департаментів МОЗ України, представники Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф та ін., йшлося про оперативну інформацію з захворюваністю на свинячий грип.

Під час роботи було поінформовано, що на сьогодні відправлені листи-запити до Міністерства закордонних справ України та Штаб-квартири ВООЗ з проханням про надання українським фахівцям більш повної офіційної інформації про ситуацію в світі з захворюваністю на свинячий грип. Активно співпрацює Санепідслужба України з відповідним відомством Російської Федерації. Крім того, було ухвалено рішення про залучення до спільної роботи науковців, представників Академії медичних наук України, аби об’єднати зусилля наукової та практичної медицини в запобіганні занесенню на територію України свинячого грипу.

Головний державний санітарний лікар України Олександр Біловол ще раз наголосив на важливості підсиленого прикордонного та митного контролю. На засіданні штабу було ухвалено рішення про своєчасне інформування громадськості, представників ЗМІ про клінічний перебіг, діагностику свинячого грипу з метою особистої профілактики захворювання.

В Міністерстві охорони здоров’я України днями розпочне роботу гаряча телефонна лінія по інформуванню громадськості з зазначеної проблематики.