Міністр охорони здоров’я наголосив на особистій відповідальності кожної особи за відмовлення від щеплення


 Міністр охорони здоров’я наголосив на особистій відповідальності кожної особи за відмовлення від щеплення

23 квітня 2009 р. у м.Львові відбулася прес-конференція Міністра охорони здоров’я України Василя Князевича в рамках проведення науково-практичної конференції, присвяченої Європейському тижню імунізації.

Внаслідок непрофесійної роботи окремих журналістів в засобах масової інформації з’явилися некоректні повідомлення, які викликали резонанс серед громадськості. Мова йде про заяву Міністра, в якій він нібито пропонує запровадити лікування за власний рахунок тим, хто відмовляється від щеплень. Таким чином, пересічний читач сприймає подібну інформацію як певного роду погрозу : в разі відмови від щеплення, - не надаватимуть будь-яку медичну допомогу.

Прес-служба МОЗ України наголошує, що така інформація не відповідає дійсності та висмикнута з контексту відповіді на запитання стосовно законопроекту про імунопрофілактику. Коментуючи згаданий законопроект, Василь Князевич зазначив, що на його особисту думку як лікаря, в документі варто було б більш жорстко прописати відповідальність кожної особи, яка без будь-яких медичних протипоказів відмовляється від імунопрофілактики, наражаючи суспільство на небезпеку розповсюдження страшних інфекційних хвороб.

Якщо держава бере на себе відповідальність та гарантує можливість кожному громадянину безкоштовно отримати захист, то й громадянин, який відмовляється щепитися, має нести свою частку відповідальності. Наприклад, захворівши інфекційною хворобою, від якої особа відмовилася робити щеплення, пацієнт має сам сплачувати за лікування. “На випадок, якщо Ви захворіли на інфекційну хворобу, а держава пропонувала вакцину безплатно, забезпечувала умови для вакцинації, Ви ж ігнорували їх, піддали небезпеці себе чи свою дитину, Ви повинні лікуватись за власний рахунок”, - зазначив Міністр охорони здоров’я Василь Князевич.