Діяльність державної влади щодо захисту дітей-сиріт переходить на якісно вищий рівень
- Автор
- Дата публикации
Міністр України у справах сім’ї, молоді та спорту Юрій Павленко наголошує на тому, що діяльність державної влади щодо захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, сьогодні переходить на якісно вищий рівень. Про це він сказав 23 квітня 2009 року під час засідання колегії Міністерства.
«Ми переходимо на якісно новий рівень захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Якщо ще три роки тому перед нами стояли завдання створення та збільшення кількості таких сімейних форм, як прийомні сім’ї, дитячі будинки сімейного типу, активізація національного усиновлення, формування нормативно-правової бази системи державного захисту дітей, то зараз на перший план виходить, не збавляючи темпів розвитку сімейних форм виховання, забезпечити контроль за якістю перебування і виховання дитини в новій родині», - зазначив Міністр під час розгляду на засіданні питання «Про розвиток сімейних форм виховання: кількісні та якісні показники».
Юрій Павленко навів приклад, що ще три роки тому в дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім’ях виховувалося близько тисячі дітей в Україні, сьогодні їх понад семи тисяч, ці діти виховуються в 423 дитячих будинках сімейного типу та 2590 прийомних сім’ях, й надалі ці форми сімейного виховання дітей будуть активно розвиватися, а отже потрібна ретельна робота щодо покращення якості та контролю перебування хлопчиків та дівчаток в нових сім’ях.
Директор Державного департаменту з усиновлення та захисту прав дитини Людмила Волинець, виступаючи із зазначеного питання, наголосила, що Міністр Юрій Павленко зобов’язав департамент відстежити, як на рівні місцевих громад здійснюється конкретна робота з захисту прав дитини, чи повною мірою виконується законодавство, як співпрацюють державні структури, котрі опікуються захистом дітей, тощо.
Як повідомила Директор департаменту, на виконання наказу Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту від 13 березня 2009 року «Про підготовку питання «Розвиток сімейних форм виховання: кількісні та якісні показники» для розгляду на колегії Міністерства, Державним департаментом з усиновлення та захисту прав дитини та Державною соціальною службою для сім’ї, дітей та молоді було вивчено та узагальнено діяльність 47 адміністративно-територіальних одиниць (33 райдержадміністрації, 14 міськвиконкомів), 14 притулків для дітей та центрів соціально-психологічної реабілітації дітей; 7 інтернатних закладів для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Підсумки перевірки Сумської та Одеської обласних, районних державних адміністрацій щодо соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, реалізації їх права на сімейне виховання буде ретельно проаналізовано.
Директор Державного департаменту з усиновлення та захисту прав дитини Людмила Волинець проаналізувала стан розвитку різних сімейних форм виховання в регіональному розрізі, назвавши передові та проблемні області.
Людмила Волинець акцентувала на тому, що всі прогнозовані показники щодо влаштування дітей в різні форми сімейного виховання формуються в районних державних адміністраціях, узагальнюються в обласних державних адміністраціях та надсилаються до Міністерства, а не навпаки. Така попередня інформація вкрай необхідна для формування витрат на фінансове забезпечення дітей у Державному бюджеті.
Міністр України у справах сім’ї, молоді та спорту Юрій Павленко наголосив на персональній відповідальності керівників регіонів за стан розвитку сімейних форм виховання в їхніх областях