До табору Молода гвардія приїхали 395 дітей пільгових категорій

 До табору Молода гвардія приїхали 395 дітей пільгових категорій

В Українському дитячому центрі "Молода гвардія" триває третя тематично-цільова зміна "Немає кращої землі, ніж та, що зветься рідним краєм", яка розпочалася 16 квітня.

Цього разу до табору приїхали 395 дітей пільгових категорій (віком від 8 до 16 років) з усіх областей України. Безкоштовними путівками скористалися діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, діти-інваліди, діти з багатодітних та малозабезпечених сімей, діти військовослужбовців, журналістів і працівників органів внутрішніх справ, які загинули під час виконання службових обов’язків, діти загиблих шахтарів, талановиті і обдаровані діти (переможці міжнародних та всеукраїнських олімпіад, конкурсів, фестивалів, змагань, спартакіад), лідери дитячих громадських організацій, діти, що постраждали внаслідок стихійного лиха, техногенних аварій, катастроф.

В рамках тематичної зміни, яка триватиме 21 день, педагогічний колектив "Молодої гвардії" підготував низку заходів громадянсько-патріотичного спрямування. Зокрема, діти взяли участь у конкурсі малюнків на тему "Світлий день", "Розмалюю писанку". Триває підготовка до Міжнародного дня пам'яті жертв радіаційних аварій та катастроф. Діти переглядають художні та документальні фільми на цю тему, готують театральні постановки, уроки пам'яті "Пишу я вам листа з Чорнобильської зони", та виставку виробів художньо-прикладного мистецтва "Сховатися від долі не судилося..."

Протягом зміни діти також матимуть змогу ознайомитись з пам’ятниками культури та історією Одеси. Зокрема, вони відвідають Одеський державним академічним театром опери та балету, зоопарком, цирком, знаменитими одеськими катакомбами. Крім того, юні молодогвардійці візьмуть участь у підготовці юних екскурсоводів за програмою "Зелений музей", майстер-класах «Жива мова», «Скарби історії», «Кольори мого роду», роботі творчої майстерні «Від роду - до роду», спортивних та туристичних секціях «Козацькому роду нема переводу», у екологічній акції «Молода гвардія» - земля квітучої краси».

Фіналом зміни стане довгоочікуване загальнотаборове фольклорне свято «Ми єдина Україна», підготовлене силами дітей.

Довідково:

Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 27.02.2006р. №107-р ДЦ «Молода гвардія» віднесено до сфери Міністерства України у справах сім'ї, молоді та спорту. На виконання цього розпорядження було прийнято декілька наказів Міністерства щодо інвентаризації цілісного майнового комплексу та перетворення його у державне підприємство. З 1-го жовтня 2006 року «Молода гвардія» працює як державне підприємство «Український дитячий центр «Молода гвардія».

Протягом 2008 року центр прийняв на відпочинок 9.027 дітей, в тому числі 7.563 дитини за путівками, наданими Міністерством України у справах сім’ї, молоді та спорту на загальну суму 15,3 млн. грн.

На 2009 рік заплановано прийняти на відпочинок та оздоровлення понад 9000 дітей з них 6,900 за путівками, наданими Міністерством України у справах сім’ї, молоді та спорту.

У 2008 році на закупівлю путівок для оздоровлення дітей в МДЦ "Артек" та УДЦ "Молода гвардія" з державного бюджету було надано близько 30 млн. грн. У 2009 році державним бюджетом заплановано провести закупівлю 90% путівок на загальну суму 93 млн. грн.

Згідно з даними Державного комітету статистики України загалом у 2008 році оздоровлено у дитячих таборах країни 2 млн. 20431 діточок.

За оперативними даними з регіонів України, у поточному році планується оздоровити близько 2.5 млн. дітей.