На базі лікарні «Охматдит» було відкрито 17-й центр надання допомоги новонародженим «Колиски надії»

На базі лікарні «Охматдит» було відкрито 17-й центр надання допомоги новонародженим «Колиски надії»

Деміен Хьорст та Фонд Віктора Пінчука відкрили новий центр допомоги новонародженим «Колиски надії» в Києві

22 квітня 2009 року в Києві, на базі Неонатологічного центру Національної дитячої спеціалізованої лікарні «Охматдит» було відкрито 17-й центр надання допомоги новонародженим «Колиски надії» - спільний проект британського художника Деміена Хьорста та Фонду Віктора Пінчука в рамках однойменної програми Фонду в галузі охорони здоров'я.

Медичне обладнання для цього центру придбано на кошти, отримані від продажу на аукціоні «Sotheby's» картини «Темні дні» («Dark Days»), яку Деміен Хьорст пожертвував Фонду спеціально на реалізацію програми «Колиски надії». Робота була створена у 2008 році та виставлена 5 лютого на аукціонні торги. Деміен Хьорст: "Я дуже люблю мистецтво, воно пробуджує найкращі почуття, але життя завжди має безмежно більше значення».

Віктор Пінчук: «Нормально дихати, бачити, чути - це щастя. Але зрозуміти це можна тільки тоді, коли цього не маєш. На жаль, діти, які потрапляють в неонатологічне відділення, ризикують бути позбавленими цього найпростішого людського щастя. Центр, який ми відкрили спільно з Деміеном Хьорстом, має не просто рятувати дітей, а давати їм можливість відчути повноцінність життя».

В центрі «Колиски надії» на базі лікарні «Охматдит» реалізовано проект, який дозволить комплексно забезпечувати на найвищому рівні догляд за дітьми з екстремально низькою масою тіла при народженні (менше 1000 г). В його рамках у відділеннях виходжування недоношених дітей №1 і №2 створено блоки інтенсивної терапії, оснащення яких дозволяє застосовувати передові методи лікування розладів дихання. Кабінет діагностики та лікування ретинопатії обладнано спеціалізованою лазерною системою для проведення корекції уражених ділянок сітчатки ока. Раніше подібні захворювання призводили до незворотної втрати зору дитини. Центр вперше оснащено сучасним автоматичним аналізатором газів та електролітів, що визначає показники на основі мінімальних об'ємів крові для дослідження. Встановлено обладнання діагностики слуху новонароджених, яке дозволяє на ранніх стадіях виявити порушення та зберегти здоров'я дитини. Загалом у Центрі встановлено 59 одиниць медичної апаратури. Загальна вартість проекту зі створення центру «Колиски надії» на базі Неонатологічного центру Національної дитячої спеціалізованої лікарні «Охматдит» склала 320 448 доларів США.

Тетяна Орлова, завідувач Неонатологічного центру Національної спеціалізованої дитячої лікарні «ОХМАТДИТ»: «Вперше в Україні у відділеннях неонатології, і зокрема в лікарні «ОХМАТДИТ», встановлено таке висококласне обладнання для лікування та виходжування глибоко недоношених дітей. Його використання дозволяє підняти стандарти гуманізації медичної допомоги в Україні та вивести їх на принципово новий рівень. Сьогодні задача в неонатології - не просто вижити, але жити повноцінним життям, зробити щасливим дитинство і материнство».

Деміен Хьорст вже не вперше долучається до благодійних проектів. Він регулярно підтримує різні акції, спрямовані на боротьбу з ВІЛ/СНІД, захист дикої природи, покращення умов життя дітей та підтримку молодих талантів. В 2004 році художник виступив одним із співзасновників благодійного фонду Strummerville, що вшановує пам'ять друга Хьорста та колишнього лідера гурту the Clash Джо Страммера (Joe Strummer) і діяльність якого зосереджена на допомозі молодим музикантам.