Обрано основного реципієнта коштів можливого гранту для України від Глобального фонду боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією

Обрано основного реципієнта коштів можливого гранту для України від Глобального фонду боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією

Національна рада з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу під головуванням Віце-прем’єр-міністра України, голови Івана Васюника обговорила хід підготовки заявки від України до Глобального фонду боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією на участь у 9 раунді по компоненту «туберкульоз» та обрала основного реципієнта. Ним став Благодійний фонд «Розвиток України».

«Нам потрібно готувати заявку в прискореному темпі. Її потрібно готувати якісно. По суті, йдеться про кошти, зіставні з обсягом бюджетних коштів, що виділяються на боротьбу з туберкульозом», - сказав Іван Васюник.

Як повідомив Віце-прем’єр, заявку треба підготувати і узгодити до 25 травня, і до 1 червня направити на розгляд до Глобального фонду боротьби із ВІЛ/СНІД, туберкульозом і малярією. У разі позитивного рішення Глобальний фонд надасть Україні поетапно на наступні п’ять років 100 млн. доларів на боротьбу з туберкульозом. А це дасть можливість кардинально переглянути програму боротьби та профілактики цього захворювання в країні.

Також учасники затвердили запит України до Глобального фонду на продовження фінансування 2-гої фази Програми 6-го раунду по запобіганню та лікуванню ВІЛ/СНІДу на період з липня цього року до червня 2012 р.

Участь в засіданні взяли Міністр охорони здоров’я Василь Князевич, голова правління міжнародного інституту ВІД/СНІДу та туберкульозу, фасилітатор заявки України до Глобального фонду у 9 раунді Еліот Перлман, координатор Об’єднаної Програми ООН з ВІЛ/СНІД в Україні Ані Шакарішвілі, представники громадських організацій.