Завдяки мобільній клініці ВІЛ-позитивні діти Миколаївщини отримають доступ до кваліфікованої допомоги педіатрів і інфекціоністів

Завдяки мобільній клініці ВІЛ-позитивні діти Миколаївщини отримають доступ до кваліфікованої допомоги педіатрів і інфекціоністів

В Миколаєві відбулася урочиста церемонія передачі мобільної клініки Миколаївському обласному центру лікування і профілактики хворих на СНІД від благодійного Фонду Олени Франчук „АнтиСНІД”. Ця важлива для Миколаївської області подія сталася завдяки успішному проведенню 29 листопада минулого року фондом «АнтиСНІД» наймасштабнішого в історії України благодійного аукціону - AIDS Army Fashion, під час якого на торгах було зібрано 580 тисяч доларів. Ці кошти були направлені на придбання і обладнання мобільних клінік, які будуть надавати допомогу ВІЛ-позитивним дітям у регіонах України, що найбільш постраждали від епідемії ВІЛ/СНІДу: в Криму, Дніпропетровській, Донецькій, Миколаївській, Одеській областях, а також спеціалізованому центрі для ВІЛ-позитивних дітей у київській лікарні «Охматдит». Третина цієї суми була отримана завдяки унікальним лотам, наданим чемпіонами світу з боксу Віталієм і Володимиром Кличко.

До акції долучилися відомі національні дизайнери, які пройнялися бідою ВІЛ-інфікованих дітей та створили соціальну колекцію одягу, зірки, які виходили на подіум для її демонстрації. Вони й взяли участь в урочистостях під час передачі мобільних клінік центрам СНІДу в регіонах.

Завдяки мобільним клінікам тисячі ВІЛ-позитивних дітей отримають регулярний доступ до кваліфікованої допомоги педіатрів і інфекціоністів. Усього проект охопить 5,5 тисяч дітей, народжених від ВІЛ-позитивних жінок, - а це понад 70 відсотків української малечі, яка потребує постійної уваги медиків. Зокрема, 1586 таких малюків проживає в Миколаївській і Одеській областях.

Вартість однієї мобільної клініки – понад 100 тисяч доларів. До мобільної клініки входить медичного та лабораторного обладнання, реактивів на загальну суму у 331 тис. грн. Кожний мікроавтобус Mercedes Vito укомплектований найсучаснішою медичною технікою: портативним апаратом УЗД, глюкометром, портативним электрокардіографом, апаратом для визначення лактата, апаратом для визначення тиску, біохімічним експрес-аналізатором, центрифугою, вагами електронними для немовлят і стандартними, коляскою, отоофтальмаскопом, а також розхідними матеріалами на увесь рік роботи клініки. Усі клініки застраховані; оплата їх технічного обслуговування, спеціалістів мобільних бригад і водіїв являються грантом для регіональних Центрів СНІДу.

На думку начальника управління охорони здоров’я Миколаївської ОДА Світлани Хотіної, продумана і виважена політика в підході до реалізації цього соціального проекту є надзвичайно важливою для регіональної медицини, яка перебуває в умовах жорсткої економії. Це, безумовно, стане передумовою для ефективної роботи. Миколаївські медики будуть докладати зусиль, аби епідемія ВІЛ/СНІДу, яка почалася з півдня, тут найближчим часом і закінчилася.

На сьогодні Миколаївська область все ще входить до п’ятірки регіонів з високою захворюваністю на ВІЛ-інфекцію/СНІД. Станом на 01.01.2009р. на диспансерному обліку знаходилося 5224 ВІЛ-інфікованих, в тому числі 476 хворих на СНІД. Серед зареєстрованих 492 дітей, народжених ВІЛ-інфікованими жінками, в тому числі зі встановленим діагнозом - 133 дитини, Серед них - 10 хворих на СНІД. Отримують високоактивну антиретровірусну терапію 92 дитини, що складає 70 відсотків від загальної кількості дітей. З кожним роком збільшується кількість пологів у ВІЛ-інфікованих жінок. Очевидно, саме з цих причин Фонд надав перевагу Миколаївському СНІД-центру.

Діагностика ВІЛ-інфекції та призначення високоактивної антиретровірусної терапії дітям ускладнювалася, насамперед тим, що не всі батьки могли привезти дітей на обстеження до обласного і навіть до районного центру. При аналізі відмов від обстеження та лікування, 20 відсотків батьків мотивували це віддаленістю населених пунктів від закладів охорони здоров’я.

Тепер є можливість оглянути дітей, провести діагностичні, клінічні обстеження, своєчасно встановити діагноз та призначити високоактивне антиретровірусне лікування. Свій перший виїзд мобільна клініка здійснить вже 7 квітня, у Всесвітній день здоров’я, до Вознесенського району, де реєструється найбільша кількість дітей, народжених ВІЛ-позитивними жінками.