Унікальні мобільні клініки передав Фонд «АНТИСНІД» в регіони, що найбільше постраждали від СНІДу
- Автор
- Дата публикации
Фонд Олени Франчук «АНТИСНІД» передав сьогодні унікальні мобільні клініки в регіони, що найбільше постраждали від СНІДу
Ці клініки допомагатимуть віл-позитивним малюкам, вони охоплять 5,5 тисяч дітей.
Краса, сила і добро – зброя проти СНІДу. Краса – це спеціальна дизайнерська колекція, добро – люди, які за часів кризи купили ці речі на благодійному аукціоні; сила – Віталій Кличко, який додатковим лотом виставив квитки на свій бій і боксерські рукавиці. Разом зібрали рекордну для України суму 580 000 доларів. На ці гроші створили пять унікальних мобільних клінік для допомоги ВІЛ-позитивним дітям.
Ці мобільні клініки скоротять значно відстань між ВІЛ-позитивними дітьми і медициною. Тепер інфікованим родинам не доведеться долати сотні кілометрів щоб потрапити на прийом до педіатра чи інфекціоніста. Проект охопить понад 70 % дітей, яких зачепила епідемія ВІЛ-СНІД.
За останні 20 років ВІЛ-позитивні жінки в Україні народили понад 15 000 немовлят. Такі діти можуть бути здоровими, за умов, що їхні мами вчасно дізналися про діагноз і приймають необхідну терапію. Саме рання діагностика і є одним з найважливіших завдань мобільних клінік, які поїдуть в найвіддаленіші куточки країни.
Олена Франчук, засновник фонду «АНТИСНІД»: «Никто не должен страдать, потому что не живет в мегаполисе. Эти мобильные клиники очень важные шаги к равенству в самом главном, в праве на жизнь каждого человека и это особенно важно, потому что помощь будут получать самые маленькие незащищенные дети».
Микола Турчин, заступник головного лікаря дніпропетровського СНІД-центру: «Здесь есть походная лаборатория - можно у ребенка взять кровь, сделать тест на антитела к ВИЧ, маленькая центрифуга и все что нужно для обследования ребенка».
Ключі від мобільних клінік отримали лікарі Донецька, Дніпропетровська, Миколаєва, Сімферополя та Києва. Разом з медиками в регіони, що найбільше постраждали від епідемії ВІЛ, вирушать зірки шоу-бізнесу і спорту.
Лілія Підкопаєва, учасник проекту: «Присоединяйтесь, боремся со СПИДом. Вы знаете, что Украина занимает лидирующие позиции по темпам распространения ВИЧ-инфекции, хотелось бы, чтобы мы об этом помнили».
Попереджений – озброєний. Лікарі радять робити тести на СНІД, особливо в тих родинах, які чекають маленьких дітей. Тепер така можливість буде у всіх мешканців України.