Молодь усвідомлює важливість ведення здорового способу життя

Молодь усвідомлює важливість ведення здорового способу життя

25 березня 2009 року в Національному медичному університеті імені О.О. Богомольця відбулося заключне засідання Всеукраїнської студентської навчально-просвітницької акції, присвяченої Всесвітньому дню боротьби з туберкульозом у 2009 році.

Організаторами Акції виступили: Міністерство охорони здоров’я України, Національний медичний університет імені О.О. Богомольця, Рада представників студентського самоврядування при МОЗ України та Студентський парламент НМУ імені О.О. Богомольця.

Участь у заключному засіданні взяли заступник Міністра охорони здоров'я України Василь Лазоришинець, Ректор Національного медичного університету імені О.О. Богомольця Віталій Москаленко, директор Інституту фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г. Яновського Юрій Фещенко та інші. Також, на засіданні були присутні представники різних ВНЗ та коледжів медичного спрямування, які взяли участь у Всеукраїнській студентській навчально-просвітницькій акції.

Виступаючи перед студентською аудиторією, заступник Міністра охорони здоров'я України Василь Лазоришинець наголосив на значущості того, що молодь чітко усвідомлює важливість ведення здорового способу життя і підтримує подібні заходи. У продовження теми він зазначив, що стан здоров'я людини залежить в основному від способу життя, шкідливих звичок, харчування, чистоти води, екології і лише на 10% залежить від лікаря. Василь Лазоришинець висловив сподівання на майбутнє щодо розширення масштабів проведення таких акцій по всіх регіонах України.

Всеукраїнська студентська навчально-просвітницька акція, присвячена Всесвітньому дню боротьби з туберкульозом у 2009 році, проводилась з 12 по 24 березня 2009 року. До участі у акції долучились 11 областей України, 14 ВНЗ, 7 медичних коледжів, 35 шкіл.

Всеукраїнська студентська навчально-просвітницька акція, присвячена Всесвітньому дню боротьби з туберкульозом у 2009 році проходила в декілька етапів:

1. Інформаційно-просвітницькі заходи для учнів 35 середніх загальноосвітніх шкіл у різних регіонах України, що включали в себе: освітні міні-лекції “Туберкульоз: небезпека поруч!”; анонімну оцінку поширеності тютюнової залежності серед дітей підліткового віку: “Паління: звичка чи хвороба?”; психологічний тренінг “Кольори хвороби”, під час якого дітям було запропоновано намалювати, як вони уявляють загрозу туберкульозу для себе та своїх близьких.

2. Анонімне анкетування студентів щодо оцінки рівня поширеності тютюнової залежності (всього 2583 респондентів), як фактора підвищення ризику захворюваності на туберкульоз, та проведення інформаційних тренінгів “Зупинимо туберкульоз разом!” серед студентства: ВМ(Ф)НЗ України; медичних коледжів України; ВНЗ м. Києва; НМУ імені О.О. Богомольця.

3. Відвідання студентами-волонтерами дитячих будинків м. Києва та

області з метою проведення просвітницької роботи в рамках зазначеної Акції.

Усі присутні студенти мали змогу поставити питання відомим вченим-медикам в галузі фтизіатрії.