Щодо звинувачень МОЗ України в ініціюванні “незаконної кампанії” з імунізації народним депутатом В.Коржом

 Щодо звинувачень МОЗ України в ініціюванні “незаконної кампанії” з імунізації народним депутатом В.Коржом

Шановний Вікторе Петровичу!

Виступаючи в п’ятницю на засіданні сесії Верховної Ради України, в своєму виступі Ви вкотре розповсюдили інформацію, яка не відповідає дійсності, спотворює реальний стан справ, та яка в черговий раз підтверджує Вашу політичну вмотивованість в питанні імунопрофілактики.

Оперативний штаб МОЗ України доводить до Вашого відома та інформує громадськість, що:

1. Станом на 20 березня 2009 р. кримінальна справа №40-51521, про яку йдеться у Вашому виступі, до суду не передана. Інформація, яку Ви надали народним депутатам України, керівництву Верховної Ради України та громадськості є неправдивою.

2. Щодо звинувачень нинішнього складу МОЗ України в ініціюванні “незаконної кампанії” з імунізації, хочемо поінформувати громадськість, а Вам нагадати, що саме Ви, Вікторе Петровичу, від імені Уряду в 2007 році підписали “Річні плани співпраці Дитячого Фонду ООН (ЮНІСЕФ) та Уряду України на 2007 рік”, де чітко (стор. 11-12) вказано про проведення кампанії з імунізації кору і краснухи, зазначено термін її проведення та чітко визначена сума (4. 971.000 дол. США), на підставі проведених тендерів;

3. Заяви про причинно-наслідковий зв'язок смерті підлітка від вакцинації, ускладнення після щеплення, недоцільність вакцинації, тощо є Вашою особистою суб’єктивною оцінкою, яка не базується на рішенні суду. Постійне нав’язування суспільству своєї думки можна розцінювати як спробу тиску на слідство та свідомість громадськості.

4. Заява про утилізацію вакцини є неправдивою. Так само, як не відповідає дійсності Ваша заява про відмову від вакцини проти кору та краснухи міжнародними організаціями та “країнами третього світу”. МОЗ України звертається з проханням повідомити, на підставі яких документів чи офіційних заяв Ви розповсюджуєте подібну інформацію.

5. Ваші неодноразові твердження про неякісність вакцини не ґрунтуються на лабораторних дослідженнях, нічим не підтверджені, а значить – є неправдивими. В той же час нагадаємо, що якість вакцини була додатково перевірена та підтверджена французькою та українською лабораторіями.

6. Окремо слід наголосити, що нерозуміння Вами (незважаючи на медичну освіту!) різниці між поствакцинальними реакціями та поствакцинальними ускладненнями призвело до поширення спотвореної інформації про нібито сотні постраждалих від вакцинації.