Жінки завжди змінювали світ

Жінки завжди змінювали світ

5 березня 2009 року в столиці пройшов круглий стіл "Жінки, які змінюють світ".

Захід відбувся за підтримки Міністерства України у справах сім'ї, молоді та спорту, підкомітету з міжнародно-правових питань та гендерної політики комітету Верховної Ради України з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин, Програми рівних можливостей та прав жінок в Україні (спільний проект Програми розвитку ООН, Європейського Союзу та SIDA), Проекту із зміцнення та захисту прав жінок і дітей в Україні (спільний проект Європейського Союзу та Ради Європи).

У роботі круглого столу взяли участь Міністр України у справах сім'ї, молоді та спорту Юрій Павленко, заступник Міністра України у справах сім'ї, молоді та спорту Тетяна Кондратюк, Голова підкомітету з міжнародно-правових питань та гендерної політики комітету Верховної Ради України з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин Олена Бондаренко, Президент Благодійного фонду "Обдаровані діти – майбутнє України" Влада Литовченко, відомі спортсменки Аліна Шатернікова, Світлана Мазій, Олена Говорова та популярна співачка Марічка Бурмака. на були присутні близько ста представниць та представників урядових, громадських та наукових організацій, бізнесу.

Міністр України у справах сім'ї, молоді та спорту Юрій Павленко привітав всіх учасниць круглого столу і всіх жінок України Міжнародним жіночим днем.

"Я впевнений в тому, що жінки завжди змінювали світ - навіть тоді, коли їх роль в суспільстві обмежувалася домом і сім’єю. Народжуючи і виховуючи дітей, жінки здавна передавали підростаючому поколінню загальнолюдські цінності: повагу до батьків, порядність, честь, любов до своєї країни. Важливо оцінити все, що принесли жінки у світ.

Ви, присутні на цьому заході, справді багато зробили для становлення жіночого руху. Бажаю вам не зупинятися і досягати найкращих результатів у всьому, до чого торкнеться ваша ніжна жіноча рука", - привітав жінок Юрій Павленко.

Вітаючи учасників з Міжнародним жіночим днем Тетяна Кондратюк зазначила, що в залі зібралися жінки, які утвердили своє лідерство у різних сферах суспільного життя.

"Сьогодні ми можемо не лише підбити підсумки зробленого, але і визначити першочергові питання, які потребують вирішення та закликати все суспільство до активних змін", - зазначила Тетяна Кондратюк.

Заступник Міністра України у справах сім'ї, молоді та спорту привітала учасників круглого столу з прийняттям Верховною Радою України Законом “Про Загальнодержавну програму “Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини” на період до 2016 року” зазначивши, що цей Закон є результатом чотирирічної роботи Міністерства, інших міністерств і відомств та багатьох із присутніх в залі.

Тетяна Кондратюк повідомила, що на передодні Міжнародного жіночого дня Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун в спеціальному посланні закликав як жінок так і чоловіків долучитися до всесвітньої кампанії "Спільно викоренимо насилля по відношенню до жінок".

За її словами, Україна є державою, яка активно переймається питанням викорінення насильства у сім'ї, над жінками та дітьми, яка однією з перших підтримала кампанію "Стоп насильству".

"Фінансово-економічна криза тягне за собою поглиблення інших криз: кризи соціальної для конкретної родини, а значить, посилення агресії, зростання насильства в сім'ї; кризи моралі, кризи патріотизму, атрофування відчуття згуртованості. У цих умовах людям дуже важко бути налаштованими на позитив, змінити світ на краще, але це потрібно зробити", - зазначила під час виступу Голова підкомітету з міжнародно-правових питань та гендерної політики комітету Верховної Ради України з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин Олена Бондаренко.

Учасники круглого столу обговорили питання щодо участі жінок в усіх сферах суспільно-політичного життя та питання жіночого лідерства в Україні, як шляху до гармонізації суспільства, подолання економічної кризи тощо.

Також було учасники розглянуто питання, пов’язані з аналізом актуальних проблем українського суспільства через призму гендерних відносин.