50 тисяч жінок проходять службу у Збройних силах України

 50 тисяч жінок проходять службу у Збройних силах України

На сьогодні у Збройних Силах України проходять службу та працюють майже 50 тисяч жінок – понад 17 тисяч 700 жінок-військовослужбовців та більше 30 тисяч працівниць ЗС України. Серед жінок-військовослужбовців майже 7% – офіцери та 92% – жінки, які проходять службу за контрактом. Ще 169 дівчат навчаються у вищих військових навчальних закладах. Про це повідомила прес-служба Міністерства оборони України.

Щодня з понад 2 тисяч військовослужбовців, які заступають на бойове чергування з протиповітряної оборони нашої держави, майже 300 – це жінки-військовослужбовці. У святковий День 8-го березня командири намагатимуться якомога менше залучати жінок до бойового чергування, але навіть у такий день на пунктах бойового чергування Повітряних Сил Збройних Сил України буде досить складно замінити усіх жінок-планшетистів, радіотелеграфістів, зчитуючих та телефоністів.

За майже 17 років миротворчої діяльності України у складі національних миротворчих контингентів мир і спокій у «гарячих» точках планети боронили 28 українських військовослужбовців-жінок. Серед них – санінструктор аеромобільної роти 95-ї окремої аеромобільної бригади 8-го армійського корпусу старший сержант Наталя Копач та механік станції космічного зв’язку польового вузла зв’язку 8-го армійського корпусу старший сержант Алла Узун, які також виконували миротворчу місію в Іраку.

Жінки проходять службу та працюють в усіх видах і родах військ Збройних Сил України. Найбільше вони представлені у частинах і з’єднаннях Сухопутних військ та Повітряних Сил ЗС України.

Ще одна представниця прекрасної статі готується стати першою у вітчизняному війську жінкою-офіцером повітряно-десантних військ. Це курсант Марина Цвіловська, яка зараз навчається на ІІІ-му курсі Львівського інституту Сухопутних військ Національного університету «Львівська політехніка» за спеціальністю «Бойове застосування та управління діями аеромобільних підрозділів».