У Києві найбільший медичний бюджет в Україні

У Києві найбільший медичний бюджет в Україні

«Сьогодні вкрай необхідно розвінчати міф про безкоштовну медицину в Україні», – заявила перший заступник голови КМДА Ірена Кільчицька, відкриваючи прес-конференцію на тему «Медична галузь у період кризи», яка відбулась 4 березня у приміщенні інформаційного агентства УНІАН. Про це повідомляє прес-служба КМДА.

Наразі засобами масової інформації постійно підіймаються питання стосовно заборгованості із заробітної плати, чого насправді не існує, відтворюються міфи про безкоштовну медицину та звільнення лікарів через мітинги, нестачу пального для автомобілів швидкої допомоги. Вся ця інформація не відповідає дійсності і створює нездорову атмосферу в столичній медичній галузі.

«Безкоштовної медицини не існує і ніколи не існувало. За неї все одно платять або держава, або страхова компанія, або сам пацієнт. У тому числі і через сплату благодійних внесків у спеціальні фонди, які є в кожній лікарні чи поліклініці», - наголосила Ірена Кільчицька.

За її словами, міф про безкоштовну медицину призвів до того, що за останні 14 років населення України зменшилось більше ніж на 6 мільйонів, а середня тривалість життя в Україні вже на 11 років менша, ніж у Європі і на 8 років, ніж у сусідній Польщі.

Крім того, Ірена Кільчицька наголосила, що у держави на фінансування безкоштовного медичного обслуговування в повному обсязі грошей немає.

Як зазначив Микола Поліщук, доктор медичних наук, професор, член-кореспондент АМНУ, колишній Міністр охорони здоров’я, за останні вісім років фінансування медичної галузі збільшилось у 7 разів, але смертність не зменшилась.

«У місті Києві з 2000 по 2008 рік фінансування збільшилося у 8 разів, захворюваність виросла на 34%. Це є причиною того, що фактично фінансується саме медицина, а не охорона здоров’я. І цей принцип діє в усій Україні. Сьогодні нас стало вже майже на 6 мільйонів менше, і це результат хронічного недофінансування галузі охорони здоров’я», - зазначив Микола Поліщук.

У Києві найбільший медичний бюджет в Україні – в 2008 році він склав 2 млрд. 100 млн. гривень, 67% цього бюджету – це заробітна плата медичних працівників, ще 15% направлено на утримання лікувальних закладів та сплату комунальних платежів.

«Те, що лишається з усієї суми, треба розділити на 3 мільйони киян. Відтак виходить, що в рік на одну людину витрачалося всього 50 грн. До того ж, у Києві нараховується близько 25 тис. людей, які мають діагноз хвороб, що потребують невідкладного та обов’язкового лікування. Це люди, хворі на гемофілію, цукровий діабет, туберкульоз тощо. Переважна більшість із них – малозабезпечені громадяни, які не в змозі власноруч оплатити повноцінний курс лікування. За нашими підрахунками, на щоденне лікування усіх цих категорій необхідно спрямовувати близько 400 млн. грн. щороку», - додала Ірена Кільчицька.

Тарифи на медичні послуги - не нововведення КМДА, їх було введено ще з 1996 року, і сьогодні вони діють по всій території України. Але ці тарифи повинні реалізовуватися тільки в рамках закону.

«Чутки та домисли, які тиражуються у засобах масової інформації щодо платних послуг у Києві, не мають нічого спільного зі справжнім станом справ. Розпорядження київської влади ніяким чином не ущемляє право на безкоштовне медичне обслуговування, а лише регулює тарифи на медичні послуги, які введено в Україні ще з 1996 року. Люди, які працюють у Києві, платять у столиці податки, і, відповідно до 49 статті Конституції, мають право на безкоштовне медичне обслуговування. Тому київська влада захистить пільгові категорії населення, які обов'язково обслуговуватимуться безкоштовно. До них належать: діти до 18 років, всі дорослі-інваліди тієї або іншої групи, ветерани Великої Вітчизняної війни, учасники бойових дій, «чорнобильці», воїни-інтернаціоналісти й інші пільгові категорії, які визначені Постановою Кабінету Міністрів. Загалом це більше 800 тисяч киян», – зазначила перший заступник голови КМДА.